izmir escort

banner304

      Adıyaman üzerinden özellikle bazı haber kanallarında vesosyal medya üzerinden çıkan haberlerin etkisinde kalınarak sanki Adıyaman halkı teröre prim veriyor gibi yalan ve yanlış hatta yanlı haberler yapılmaktadır. Adıyaman’da yaşayan insanlar, Adıyaman’ın herhangi bir illegal yapılanmaya müsaade etmediği için yapılan haberleri ve yorumları Adıyaman için bir karalama kampanyası düzenlenmek istendiğinin farkına varan yetkililer ilgililer haliyle haksızlık yapılmasından dolayı tepki gösterdiler. Yıllardır Adıyaman’da gelip görev yaparak başka illere tayini çıkan memurlar Adıyaman’ın bölgede nadide bir şehir ve huzurlu bir kent olduğunu çok iyi bilirler.

    Yıllar önce “haydi gel bizimle ol” programında Adıyaman’ı görmeden Adıyaman’da mağarada yaşayanlar var diyen ön yargılı programcılara karşı çok güzel bir birliktelik sağlanmıştı. O sıralarda güney bölgemizde yaşayan bir aile ile tanıştığımda bana gerçekten sizler mağara da mı yaşıyorsunuz, mağarada nasıl ısınıyorsunuz, elektrik var mı? Diye birçok soru ile karşılaşmıştım. Bunun üzerine bu aileyi Adıyaman’a davet ettim, davetimizi kırmadılar dört kişilik bir aile olan Anne baba ve çocukları bizlere misafir oldular. Bunları ilk aldığım sırada biraz tedirginlikleri vardı ancak biraz dolaştıktan sonra yavaş yavaş rahatlamaya başladılar. Evimizdeki ortamı görünce birbirlerine bakarak bize karşı mahcubiyetlerini gizleyemediler. Akşam yemekte nihayet ağızlarındaki baklayı çıkardılar. Biz önyargılı davranmışız dediler, helallik istediler. Defalarca özür dilediler, bizde misafirlerimizi otel yerine akşam evimizin anahtarını kendilerine teslim ederek onların rahat edebilmeleri için biz başka yerde kalmaya gittik, bu durum karşısında hayretler içinde kaldılar. Halen gelip giderler.

Her Adıyamanlı misafirperverdir, vatanseverdir, bizim dilimizin döndüğü kadar Adıyaman’ıve Adıyamanlıları anlatmaya devam ederiz, kimse bizim huzurumuzu bozmaya kalkmasın, kimse Adıyaman üzerinden yanlış planlar yapmasın. Çünkü bizler her türlü farklılıklarımızla bir arada yaşamaya, birbirimize saygı ve sevgi içerisinde büyümüşüz. Bazı kendini bilmezler her yerden çıkabilir ama bizler kendini bilmezlerin oyununa gelmeyiz. Sularımızı bulandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Bir arızadan dolayı elektrik kesintisini fırsat bilerek yalan yanlış haber yapanları kimse ciddiye almaz. Ülkenin her tarafında olduğu gibi Adıyaman’da da bazı istenmeyen olaylar meydana gelebilir. Bunu tüm halkımıza mal etmek doğru değildir.

Adıyamanlı iyi niyetli gençlerin arasından bazılarının kandırılması herkesin tasvip etmediği bir gelişmedir. Gençlerin kimlerle arkadaşlık yaptıklarına dikkat etmeleri biraz daha önem arz etmekte Ailelere büyük görevler düşmektedir. Özellikle eğitimine devam eden öğrencilere, eğiticilerin biraz daha merhametli olmaları gerekmektedir. Rehberlik konusunda eğitim kurumlarımızda ciddi eksiklikler vardır. Gençlerimize not kalkanlığı yaparak sarraflık yapıyormuş gibi notlarda santim ve milim hesabı yaparak gençlerimizi sokağa itmelerine meydan vermektedirler. Suça karışan gençlerin çoğunluğu ergenlik çağında kanı dik atan bazı öğrencilerin eğitim kurumlarından uzaklaşmasından sonra meydana gelmektedir. Eğitimini sonlandırarak sokağa attığımız her genç ileride size karşı bir tehlike oluşturabilir. Meydana gelen olaylara baktığınızda eğitimle ilgili birçok eksiklik göze çarpmaktadır. Elimizden geldiği kadar bu konular üzerinde durmaya devam edeceğiz. Bizler gençlerimize doğru eğitimi vermezsek başkaları bizim elimizden alır gençlerimizi tehlikeli hale getirirler.

 

 Son günlerde Ulusal medyada Adıyaman isminin istenmeyen manşetlerle anılması karalanması hepimizi üzmüştür. Bunun birçok nedeni vardır. Bu nedenleri sıralamadan temel sebep olan eğitim bizim için öncelik arz etmektedir. Sendikal faaliyetler için okullarda birbirinize gireceğinize önce göreviniz olan, geleceğimiz olan, gençlerimizi doğru eğitmeye bakın. Doğru eğitinki eline bomba yerine kalem defter kitap alsınlar. Onlarda geleceğimizi aydınlatsınlar. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner321

banner323

banner293