banner208
banner214


Bu haber 295 kez okundu.

Adıyaman Üniversitesinin İlk Avrupa Birliği Projesinin Açılış Toplantısı Yapıldı
banner195
banner52
 Türkiye, İtalya ve Estonya olmak üzere 3 partner ülkeden oluşan projenin amacı,  Eğitim-Öğretim Kurumları ile Teknoloji Üreten Sektörler arasında hareketlilik sağlamaktır. Bu kapsamda, partner 3 ülkedeki proje delegeleri arasında toplantı, seminer, workshop, uygulamaya dönük faaliyet, ziyaret ve geziler ile partner ülkeler arasında hareketlilikler yapılacaktır. Projenin başlama ve bitiş süreleri 1 Ağustos 2011-31 Temmuz 2013 olup, bu süre içerisinde ülkemizden partner ülkelere toplam 24 hareketliliğin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Adıyaman Üniversitesinin Proje Temsilcisi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan KOYUNCU’dur.
Teknoloji Fakültesi’nde yapılan bir kokteyl ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. M. Talha GÖNÜLLÜ yaptı.  Daha sonra toplantı, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turhan KOYUNCU, İtalya’dan Prof. Antonio ZİTO ve Estonya’dan Gerda KATTMANN’ın yaptığı sunumlarla devam etti.
Yurt dışından katılan delegeler; ülkemizi ve ilimizi çok beğendiklerini ve bu proje ile başlayan ortaklığın ileride çok daha büyük projeler ve ortaklıklarla sonuçlanacağını umut ettiklerini belirtmişlerdir. Toplantıya Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyeleri, İtalya’dan 7 ve Estonya’dan 4 kişilik delege grubu katıldı.
 
banner211

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner198

banner213

banner209

banner150

banner197