banner68

banner159

Afete Acil Buluş

Deprem gibi doğal afetlerde kısa bir sürede kurulabilen katlanabilir barınma ünitesi dikkat çekiyor.Hekim Holding'e ait Prefabrik Yapı A.Ş., tarafından üretilen tamamı acil barınma ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış yeni ürün büyük...

11 Aralık 2012 Salı 12:12
Bu haber 468 kez okundu
Afete Acil Buluş
Deprem gibi doğal afetlerde kısa bir sürede kurulabilen katlanabilir barınma ünitesi dikkat çekiyor.

Hekim Holding'e ait Prefabrik Yapı A.Ş., tarafından üretilen tamamı acil barınma ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış yeni ürün büyük ilgi görüyor. Farklı büyüklüklerde üretilen katlanabilir barınma ünitesi. 14 adeti bir TIR'a sığacak şekilde tasarlanırken, üniteler, normal durumların dışında, özellikle deprem gibi doğal afetlerde bölgeye ulaştıktan sonra 2 dakika içerisinde kurulup yaşamsal ihtiyaçları karşılayabilecek hale getirilebiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Özlem Oğuzoğlu, afet öncesi ve sonrası, en önemli acil ihtiyaçların başında gelen ve profesyonel desteğe gerek duyulmadan 2 dakika içerisinde kurulabilen katlanabilir barınma ünitesinin, farklı büyüklüklerde üretilebileceğini ve istenirse ıslak hacim modüllerinin de sisteme kolaylıkla entegre edilebileceğini belirtti. Bir TIR'da 14 adet barınma ünitesinin taşınabileceğini vurgulayan Oğuzoğlu, hızlı üretim, hızlı montaj ve çoklu nakliye kriterlerini tasarım sürecinde yol gösterici olduğunu söyledi.

Afet sonrası barınma ihtiyacı dışında kriz sürecinin yönetim aşamasında ihtiyaç duyulan kriz merkezi, derslik, hastane ve benzeri gibi yapılar için de geliştirdikleri çözümleri vurgulayan Özlem Oğuzoğlu, içi içe geçen ve hacminin 3 katı kadar büyüme özelliğine sahip konteyner ünitelerinin yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

Genel Müdür Yardımcısı Özlem Oğuzoğlu, "Afet sonrası malzeme depolama ihtiyacı için depo ve hangar amaçlı kullanılan yeni üniteler de katlanabilir ve hızlı üretim, hızlı kurulum prensibiyle tasarlandı. Hal böyle olunca geniş açıklıklı ve talep edilen yükseklikte depo alanları da kolaylıkla oluşturulabiliyor" diye konuştu.

Tek katlı ve dubleks olarak dizayn edilen konteynerler; afet esnasında insanlara en kısa sürede barınma (konut), okul, sağlık ünitesi ve afet kriz birimleri vs. hizmetlerini karşılamayı amaçlıyor. Hızlı çoklu nakil ve nakilden sonra teknik bilgisi olmayan insanlar tarafından bile pratik bir şekilde hızlı kurulum gerçekleşebiliyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner114
Hava Durumu
Tümü Anket
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sayfalar
Linkler
Adıyamanadiyaman gazetecileri cemiyetiAdıyaman Haberakan perdeakanjet çiçekçilik Ankara haberleriinterflora çiçekçiler derneğişahinler otomotiv
E-Gazete
  • jethaber.com.tr - 09 Şubat 2012Manşeti
Karikatür
  • Akii yağınlı
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner149

banner150

banner106

banner191

Bebek isimleri jet haber