Öne Çıkanlar Adıyaman Adıyaman haber Adıyaman haberleri Gazete Oku Güncel

Polis Haftası Kutlamaları

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında resmi tören düzenlendi.

Adıyaman Valiliği önünde düzenlenen resmi törenler Emniyet Müdürü Mehmet Bilici’nin Atatürk Büstü’ne çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Emniyet Müdürü Mehmet Bilici tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Mehmet Bilici, polis teşkilatının ülkemizin güvenlik ve huzurun devam etmesi ve çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi için başta Anayasal ve yasaların kendisine verdiği yetkiyi kullanarak toplumun birlik ve beraberliği için her türlü şartta gerektiğinde canı pahasına görevini sürdürdüğünü söyledi.

Bilici, “Teşkilatımız görevini yerine getirirken insan hakları ve hukukun üstünlüğünü temel alan bir anlayışla güvenlik alanındaki gelişmeleri dikkatle inceleyerek, modern yönetimlerin suç soruşturmalarına entegre olmasını sağlayıp, bu prensipleri de içine alan fonksiyonel bir anlayışla sonuca ulaşmak, en önemli hedefimizdir. Bu anlayışla her zaman üstün bir gayret ve büyük bir fedakarlık içerisinde çalışan teşkilatımız, vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması amacıyla yapılan çalışmalarda halkımızın güvenini ve desteğini kazanmıştır. Doğu ve Güneydoğunun en huzurlu kentlerinin başında yer alan Adıyaman’da halkımızla birlikte el ele vererek oluşturduğumuz huzur ve güven ortamını bozmak isteyenlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile atış yarışmalarında dereceye giren polislere ödülleri ve madalyaları verildi.

Resmi geçit ile birlikte tören sona ererken, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde davetlilere ikramlarda bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol