4. ‘Onur Akay Medya: 3 Mart 2020 Salı günü Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Ünlü türkücü yeni projeleriyle geliyor Ünlü türkücü yeni projeleriyle geliyor

Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenen OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’nin 4’üncüsü, ‘Yılın Sunucusu’ seçilen ünlü televizyoncu Serkan Aksarı’nın sunumuyla, 3 Mart 2020 Salı günü Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.
Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenen OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’nin 4’üncüsü, ‘Yılın Sunucusu’ seçilen Serkan Aksarı’nın sunumuyla, 3 Mart 2020 Salı günü Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.
Engelliler bu sene törende 1990 yılında sanat hayatına başlayan OnurAkayMedya’nın sahibi ses sanatçısı Onur Akay’a, “30. Sanat Yılı Ödülü” verdi. Akay ödülünü, 25 sene önce konservatuarda hocası olan usta müzisyen Ahmet Özden’in elinden aldı.
WİLMA ELLES GÖZYAŞLARINI TUTAMADI!
Yılın Annesi seçilen Wilma Elles, ödülünü almak için sahneye çıktığında duygu dolu anlar yaşadı. 2016 yılında kanserden kaybettiği annesi aklına gelen Elles, gözyaşlarını tutamadı ve kelimeler boğazında düğümlendi. Sahnede yere oturarak konuşmasına devam eden Elles, “Benim annem yok artık. Maalesef rahmetli oldu. Bazen kalkamıyoruz anne yoksa. Bütün anaları buradan selamlıyorum.” şeklinde mesaj verdi ve geceye katılan herkesi duygulandırdı. Ödülünü Esra Sönmezer’in elinden alan Wilma Elles, “Onur Akay gerçekten müthiş bir kalbe sahip, çok tertemiz bir insan. Sen burada o kadar insanı mutlu ediyorsun, çok teşekkür ederim, iyi ki varsın.” ifadelerini kullandı.
Sanatta, TRT İstanbul Radyosu’nun usta sanatçısı Cengizhan Sönmez’e ve basında Hürriyet Gazetesi’nin usta yazarı Cengiz Semercioğlu’na ‘Yılın Onur Ödülü’ verildi. Semercioğlu’nun ödülünü Hürriyet Gazetesi’nden Sertaç Virancık aldı. Hürriyet Gazetesi başarılı gazetecilerinden Behlül Aydın ise, ‘Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü’ne layık görüldü.
VİDEOLU TEŞEKKÜR!
Yılın Sanatçısı seçilen ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev, geçtiğimiz günlerde sahnede dizini kırdığı için törene katılamadı. Aysev, törene bir video göndererek teşekkür etti. Söz ve müziği Tuğba Özay’a ait ‘İyi ki Geldin’ şarkısı ise ‘Yılın Şarkısı’ seçildi. İstanbul dışında olan Özay’ın ödülünü annesi Duygu Özay aldı ve Özay’ın, “Engelleri yaşama sevinciyle aşan tüm kardeşlerim ve büyüklerime teşekkür ederim.” şeklindeki mesajını okudu. TV8’in ‘Gel Konuşalım‘ isimli magazin programı ‘Yılın Magazin Programı’ seçilirken, Magazin yorumcuları Ece Erken ve Bircan Bali’ye ‘Yılın Magazin Sunucusu Ödülü’ verildi. Beyaz TV’nin magazin programı ‘Söylemezsem Olmaz’ın yapımcısı Bilal Özbilge ‘Yılın Yapımcısı’ seçilirken, Özbilge’nin ödülünü usta yapımcılardan Volkan Öksüz takdim etti. Fatih Portakal ile FOX Haber ise, ‘Yılın Ana Haber Bülteni’ seçildi.