banner368

İstisnasız herkes aşk acısı çekiyor. Bunun nedeni kişilerin birbirlerini, oldukları gibi kabul etmemeleridir. Aşkın her hali muhteşemdir sadece, çiftler birbirleri ile pozitif iletişimde olurlarsa bu muhteşemliği, bozmadan devam edebilirler. Ve sonsuz aşk denilen o tarifsiz enerjiyi hissedebilirler. Çiftler sağlıklı iletişim kurarak birbirlerine olumlu bir şekilde yardımcı da olabilirler. Bu durum karşıdaki kişiye cesaret, güven, tam teslimiyet sağlayarak her istediğini yapma özgürlüğü de sağlar. Dünya Değişim Akademisi Uzmanları kişilerin aşk ile ilgili sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilecek etkili teknikler ve bilgiler sunuyor. Kısaca bu bilgilere değinelim.

“ Çok kuvvetli duygular aşkı zirveye taşır ama aynı zamanda aşırı bağlanma olgusuna da neden olabilir. Bağlanma aşırı hale gelince sevilen bunalıma girer ve uzaklaşmaya başlar. Sonuç ayrılık acıları olacaktır çünkü sağlıksız bağlanma duygusu kıskançlık, nefret, hiddet ve şiddet olaylarını tetikler.

Kıskanan kıskanılanın özerkliğini ve özgürlüğünü kısıtlamaya çalışır. Kıskanılan özgürlüğünü tekrar kazanmak için uzaklaşmaya başlar. Bu uzaklaşma çabaları kıskananı daha da kıskandırır ve haklı olduğuna dair bir his uyandırır.

Hisler yanıltıcıdır ve değişken hislere göre hareket eden insan mutlaka ayrılık acılarıyla yüzleşecektir. Bu acıları önlemek için kişi aşk ilişkisi kurmak yerine, sevgi dolu doğru iletişim kuralıdır.

Acı çekmemek için Değişim sanatı sayesinde ilişki iletişime dönüştürülmelidir. Bunun için birey “ben” dilini kullanmamalı, bencil isteklerini dayatmamalı, sevdiği kişiyi dinlemeli ve empati yapmalıdır.

Bencil insan karşıdakini sürekli eleştirir. Bu da iletişimi zedeleyen bir alışkanlıktır. Bu alışkanlıktan kurtulmak için birey mutlaka tekâmül yoluna başvurmalıdır. Aşk dolu iletişimin acılara neden olmaması için aşıklar sürekli değişim içinde olmalıdır.

Birey karşıdakinin mutlu olması için değişmek yerine kendisini mutlu etmek için karşısındakini değiştirmeye çalıştığında, iletişim sağlıksız hale gelir ve kavgalar bitmez. Değişim tek taraflı olmamalıdır her iki taraf da sürekli değişmelidir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377