Şimdi diyeceksiniz ki, bu BAT-ÇIKTA nerden çıktı! Çıkıyor işte… Elin oğlu kolları sıvayıp, işin hakkını verince bize de şöyle hayallerin içine Batıp- batıp çıkmak düşüyor!

Hep memleket meselelerini yazıp-çizmekten usandık artık! Senelerdir yazdıklarımız ortada! Biz yazıyoruz, biz okuyoruz! Bizler bunlarla anılarımızı tazeleyip avunurken; Zaten bu kenti emanet ettiğimiz değerli yöneticilerimiz de; Bir yandan gerekeni yaparken, bir yandan da bize sitem ediyor! Bunun yanında her nedense bazı yağdanlıklar da, meseleyi anlamak istemeyip bize burun büküyor!

Takdir edenlere buradan teşekkür ederken, bu sefer biraz özellimize gireceğim!

Gazetemizin sahibi ve başyazarı Sayın Dr. Abuzer Demir bize alınıp, sitem etmesin!

Memleketin bunca sorunu varken, hiçte öyle bana karşı kalemini de bilemesin! Biraz havayı dağıtmak istiyorum!  

Bıktık, artık değil mi şu memleket sorunlarından!

Yok, efendim köprü bitmemiş, otogar açılmamış, alt ve üst geçitler yapılmamış, trafik allak-bullakmış, kaldırım işgalleri başını alıp gidiyormuş, geleceğe dönük önemli projeler, 2014 yılında tamamlanması düşünülen Tut yolu 2016’ya kalmış, toptancılar sitesi, kuyumcular çarşısı, çok amaçlı kültür sitesi, bir türlü yapılamayan Adıyaman-Gaziantep, Adıyaman-Şanlıurfa duble yolları, halkımızın yaşam kalitesi, bu memlekette bir günde zengin olmalar, bir günde iflas etmeler, tefeciler –tüfeciler, birde başımızın belası ortak akıl!

Kara tren-Ak tren, Askeri birlik, Yok efendim bir de bölge hastanesi, diyerek memleketi karamsarlığa sokuyormuşuz!

Bizde o zaman biraz bu karamsar tablodan uzaklaşalım, uzaklaşa bilirsek!

Biraz özellimize gireceğim;

Geçenlerde, geçenlerde dediğim yaklaşık bundan 2 ay kadar önce; Dr. Abuzer Demir’in Limonluda ki yazlık evinden geliyoruz! Direksiyon da Adıyaman’da Türk Sanat Müziğinin öncülerinden İrfan Turan kardeşimiz. Arabamızda Abuzer beyin, Ziraat Okulunda okurken öğretmeni, koyu bir Çerkez milliyetçisi Ziraat Mühendisi Cemil Ülker de var! (Abuzer bey aynı zamanda Ziraat Okulu mezunu. Doktorluğunun yanında ziraatçılığı da var.)

Değerli hocamızı Mersin’e bırakıp, biz Adıyaman’a döneceğiz!

Abuzer bey, zaman-zaman sohbetlerin de, Mersin trafiğinden bahis eder, bizde ki gibi sık-sık konulan sinyalizasyon lambalarından şikayetçi olur, birçok yere alt ve üst geçit yapılmadığından yaka silkeler!

Biz kendimizi Mersin trafiğinin içinde bulunca; Sayın Doktorum, yine oflayıp-puflamaya başladı! Mersin trafiği ile ilgili olumsuz ne varsa anlattı, sinirlendi, gerildi!

O sırada tam bam teline basacağım kıvama gelmişti! Dokunmasam duramam! O beni bilir, yakaladım mı bırakmam! Zaten bu konularda jeton da geç düşer kendisin de!

Sayın hocam, defalarca gidiş-gelişlerinizde ki, bu sıkıntıları anlatmışsınız bize! Niye soktunuz bu trafiğin içine bizi! 45 dakikamıza mal oldu! Bu işi otobandan gelerekten hal edebilirdik! Demem üzerine, dehada gerildi, köpürdükçe-köpürdü!

Dönüp beni suçlu ilan etti! Haydi, ben düşünemedim, sen niye bizi yönlendirmedin!

Kızdı- bağırdı-çağırdı faturayı da bize kesti!

Abuzer bey, çok seyahat eder. Adana, Hatay, Mersin, Ankara, hele… hele… Adana’ya gidiş gelişleri çoktur! Şimdi de haftada 2-3 kez işi nedeniyle Kahramanmaraş’a gidip-gelir!

Bu yerlerin trafiklerinden çokta şikayetçi olduğunu söylememiştir! Hep Mersin Trafiği demiştir! Dedim ya! Işıkların çok olduğundan, önemli noktalarda alt ve üst geçitlerin yapılmamasının Mersin trafiğini içinden çıkılmaz bir hale soktuğunu sürekli belirtmiştir!

Hani demiştim ya… Şimdi diyeceksiniz ki, bu BAT-ÇIK nerden çıktı!

Abuzer beyin, yaka silkelediği Mersin Trafiğinden çıktı!

Mersin’den çıktı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Üç farklı kavşakta hayata geçirilecek olan BAT-ÇIK projeleriyle Mersin’in kilit noktalarındaki trafik sorunu çözüme kavuşacak. Mersin’de yaşam kalitesini artırmak için bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” diyor.

Bu üç kavşak yeni bir başlangıçmış, Devamı gelecekmiş! Buralarda akıllı sinyalizasyon düzenlemesi de yapılıp, kent modern ulaşım ağına kavuşturulacakmış!

Peki, bize ne düşer şimdi; Başta Sayın Burhanettin Kocamaz’ı kutlayalım, Abuzer beye de Hadi... Hadi… gözün aydın diyelim!