banner354
banner368

Aynı delikten tekrar ısırılmamak şiarımız olmalı.

Dün yani "hazin Arap Baharı" yaşanmadan önce Suriye , Libya vb ülkelerin bu hazin hale geleceğini çoklar düşünemiyordu.

Tarihte bu acı sonlar ve öncesi yapılan ikazlar da az değil, ama nafile. "Badel harabul Basra" denir ya.   İş işten geçmiş, Bağdat vb bölgeleri harab olmuş ve son pişmanlıklar fayda vermez olmuştur. Anadolu Selçuklular ile Harzemşahlar ikbal, öfke ve intikama kendilerini kaptırınca, Moğolların önü açılıyor. İslam beldeleri, Bağdat, tarihî ve insanî değerleri  yer ile yeksan oluyor. Bu helaket ve felaket hâlâ devam etmekte...

Günümüzde tek ayakta kalan Türkiyemizi, ülkemizi de bizler yanlış hesap , intikam ve öç alma kaprislerimiz ile heba etmeyiz, inşaallah. Çünkü İslamın son kalesi Anadolu'dur. Sahip çıkılmalı.

İnsana hakim olan tarafgirlik ve öfke, sevmediğinin iyiliklerini,hasenatını göstermez. İntikam hırsı taşıyanlar dünyayı yaksalar da içleri kanmaz, hararetleri düşmez, öfkeleri de bitmez...

Akıl sahipleri; insanı ve insanın yaşadığı ülkeyi felaketlerden korur; maceraya sürüklemez.

Suriye'de yaşanan felaketin arifesinde, merhum Muhammed Said Ramazan el-Buti'nin önemli ikazlarda bulunurken hunharca Şam Emevi Camiinde katledildiğini bilmeyen, izlemeyen yoktur, herhalde... Merhum el-Butî, Arap Baharı, bahar değil, şiddetli kışa, felakete yol açacağını söylerken şehid edildi.

Bunlardan ders alınmalı. Ülkemizin selameti, parti çekişmelerimizden, şahsi ikballerimizden çok önemlidir. "Cumhur İttifakı" işte bu anlamda gereklidir.

Millet olarak hainane tuzaklardan, deliklerden  tekrar tekrar sokulmamak için firaseti öne çıkarmalıyız. Kim ne yaparsa kendine yapar. Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner357

banner369