İlahî lütuf, liyakatin ve bazen da bizce bilinmeyen gizli birçok hikmetlerin tecellisi ile bireyleri ve milletleri rahata ve zafere kavuşturur.  Allah emekleri, gayretleri ve birliktelik gibi güzel meziyetleri karşılıksız bırakmıyor.

Milletimizin,  Anadolu insanının bu İlahî lütfa mazhar olduğuna inananlardanım. Çünkü bölgemiz ve insanı üzerinde geçmişten beri büyük oyunlar oynanmaktadır. Osmanlının yıkılışı, Cumhuriyet döneminin sancılı dönemi, çok partili yönetime geçiş ve sonrası askeri darbeler, ihtilallar bu oyunların büyüklüğünü bize göstermektedir.

“Mason ve zındıka” grubu, bölgemizde ve dünyada halkları, idarecileri ile barışık tutmamış, birbiri ile çatışan, kavga eden konumuna getirmişlerdir. Ta ki, kirli emellerini rahatça icara edebilsinler.  Bunu çoğunlukla Müslüman ülkelerde, ülkemizde ve ne yazık ki, tüm dünyada uygulamışlar, halen de uygulanmaktadır. (Mason ve zındıka, kendileri dışındaki tüm insanları hakir görmektedirler ve acıma duygusu taşımazlar.)

Çeşitli terör, mezhep ve etnik çatışma ortamlarını hazırlamak, seksen öncesi sağ-sol çatışmaları hep bu kirli “mason” ve “zındıka” oyunlarının mahsulüdür. Fakat her düşünce ve etnik yapıdaki insanımız bu kirli oyunları fark etti ve bunlara fırsat vermedi. Kardeşlik, dindaşlık, vatandaşlık ve en önemlisi insanlık ortak paydasında ilişkilerini sağlıklı sürdürülebildi. Bu beraberlik, kıyamete kadar da sürdürülecektir, inşallah.

Günümüzde Doğu Akdeniz, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu ve benzeri bölgelerde yaşanan vahşetler, yine bu kirli oyunların devamıdır. Fakat İlahî lütufa mazhar aziz milletimiz, hükümeti ile bütünleşmiştir. Burada yalnız iktidarı kast etmiyorum, muhalefetin büyük çoğunluğunu da bu ortak paydaya katıyorum.

Evet, işin ehli, liyakat sahibi, kendisinden, ekibinden ve özellikle milletinden emin saygı değer bir Cumhurbaşkanımız var. Ayrıca yeni hükümet sistemi yani “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile de sağlıklı ve hızlı karar verebilen ve istikrarı koruyan bir yönetim şekli ile hedefine yürümektedir. Önümüze çıkabilecek tüm engelleri aşmayı bilen, güçlü bir irade ile yola devam etme ümidiyle. Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner357