banner368

Ak Parti, kaybettiği İstanbul'u arıyorsa yöntemi yanlış. Bu arama ile bulamaz. Millet ile arasına girenlere, dava arkadaşlığından uzaklaştıranlara baksın. Daha önce de belirtmiştim:

Reisimizin yaşam biçimi, bağlı olduğu gelenek, savunduğu gerçekler ve değerler ile % 75-80'e hitap ediyor. Ama uygulama, işleyiş çok farklı.

İkinci önemli husus: İstanbul'da aradığı vatandaşın kaybolan gerçek oyu ve bu seçimde kurulan kumpas ve tezgah ise:

Bunu çok açık ve izah edilir bir şekilde yapmalı. Kavl-i leyyinle izah etmeli. Yapılan "kurumsal kumpası" deşifre etmeli...

Ak Parti'nin, milleti ile tekrar bütünleşmesi kolay:

*Yandaş, yakın, akraba ilişkisini bıraksın.

* Mülakat ile dost ahbap ilişkisine son versin.

* Konuşulan yolsuzluk vb olaylara şeffaflık getirsin. "Çamur mu atılıyor? Algı mı oluşturuluyor? Yoksa bu dumanlar, yakıcı ateşe mi götürüyor? Mutlaka bakılmalı.

* Suçlu ile suçsuzu ayırsın. Mağduriyetlere bir çözüm bulunsun. Mazlumun ahı kimselere yar olmaz.

* Fetö bir kumpas, fetö ile mücadele biçimi, daha ağır ve daha zararlı bir kumpas. Ak Parti tabanını yok etme planı. Suçluların cezalandırılmasında asla bir beis yok. Ama bilmeyerek, iyi niyetle taraf olmuş ve de pişman olmuş kesim, “ibadet kesimi” ayrıt edilmedi. Bu konu mercek altına alınmalı.

* Ailelerimiz, anne ve babalar gençlerine ve evlatlarına sahip çıkabilmeli. Değerlerimizi çocuklarımıza kazandırmada Milli Eğitim Bakanlığı yeni ve doğru müfredat geliştirmeli. Tarihimizi, kültürümüzü ve inancımızı yeni nesillere doğru verebilmeliyiz. Kapsamlı ve yeterli programlar geliştirilmeli. İnancın, iman ve İslamiyet’in insan ruhunun gıdası olduğu gerçeği irdelenmeli. Beden gıdasız olmaz, daha kıymetli olan ruh ise asla… 

*Tepeden millete bakmamalı, milletin sesini duymalı. Bu anlayış, bu vurdumduymazlık; belediyeleri kaybettirdi. Yarın (4,5 yıl sonra) Başkanlığı da kaybettirebilir. Bu ülke zarar eder. Yazık olur. BEN, ALLAH KORUSUN DERİM.

Milletimiz, bu yeniden yapılanmayı Muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan bekliyor. Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377