banner368

İşlediği cinayetlerinden ellerini arındırmak isteyen eşine “bütün okyanuslardaki suların bile ellerini arıtmayacağını”  söylediğine kızar ve “biraz su ile bu işin üstesinden gelebileceğini “ kendinden emin bir şekilde cevaplar. Ama daha sonraları bunalıma girer: “Çık elimden korkunç leke, çık diyorum sana!” der ama kurtulamaz.

Bu mahalli seçimlerde, öfke, intikam veya birilerine ders verme gibi yanlış bir mantık veya yöntemle yola çıkarsak ve ülkemiz zarar görür ise, elimizdeki kirleri temizleyemeyiz. Pişmanlıklar fayda vermez. Tarihimiz ve bölgemiz bu acı tecrübeler ile malamal yani çok doludur.

Sahip olduklarımızın değerini bilmek ve yaşananlardan ders çıkarabilmek, bize şiar olmalı.

Geçmişte bilinçli ve kasıtlı yapılan yanlış uygulamaları yeni nesillere anlatmak üzerimize bir vazife olmalı.

Suya-sabuna dokunmamak, her kesimle iyi geçinmek, yanlışlara göz yummak, maslahatçı bir yol çizmek veya öyle geçinmek doğru olabilir mi? "Haksızlıklar karşısında susmak" bilinen çirkin bir sıfat.  Bu sıfatı taşımak,  sahibi olmak yakışmaz bize. Bu seçimde "beka sorunu" yok diyenlere:

* Otuz-kırk yıllık teröre destek verenler...

*Milletin dinine, mukaddesatına düşmanlık edenler...

*Darbeleri yapanlar, destek verenler: 60 İhtilali, 12 Mart muhtırası, 12 Eylül darbesi, 15 Temmuz kalkışmasını yapanlar nerede, hangi safta, kimin yanında yer alıyor...

*Seçim arifesinde piyasalara ve dövize yapılan sun'i, iç-dış müdahaleler...

*Osmanlıdan kalan topraklarımızda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti hangi şartlarda kuruldu, "Lozan" zafer mi, hezimet mi henüz netlik kazanmadığı, hainlerin bölgedeki kirli oyunlarının bitmediğini bilmeyenlere anlatmak ve bu gizli hainlerin dayanıştığı bloku uyarmamak, tanıtmamak bizler için "beka sorunu" olmaz mı?

*İç ve dış mihraklar el ele çalışırken "beka sorunu" var mı, yok mu, diye bir tartışma abes olur.

Kanaati âcizanem: Ciddi manada "beka sorunu" var. Milletimiz, birlik ve beraberliğini koruyarak, kardeş olduğunu gösterecek. Kavga zeminine girmeden "Cumhur İttifakı" ile ülkesine, milletine sahip çıkacak. Tüm milletimizi kucaklamak bir vecibedir, bir vazifedir.

Yönetim de, içindeki çıkarcıları, kirlilikleri temizlemeyi kendine şiar edinmeli ve milleti ile kucaklaşmasını başarmalı. “ Çık elimden korkunç leke.” Dememeliyiz, vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377