banner368

İstanbul seçimi düşündürüyor...

Ak Parti karşısında bütünleşenler, batılı güçler ile beraber Ak Partiye cephe alanlar...

İlke, prensip ve değerlere olan saygı ve sadakat, dün söyledikleri ve savundukları ile ilgisi kalmamış gibi olanlar düşündürüyor.

Şahsi çıkar ve menfaat uğruna yapılan yanlışları, din ve mukaddesat düşmanlığını görmeme düşündürüyor.

Taraftarlar yeterli bilgi veriyor ama dün farklı söylem içinde olanlar bugün farklı söylem ve farklı yorumlar getiriyorlar, bunlar ciddi manada düşündürüyor.

Şu bir gerçek, Ak Parti hatasız ve kusursuz değil ama karşı tarafta daha büyük sıkıntılar, endişe verici durumlar var. Taraftar olan batı,  yeterli bilgi veriyor. Ok atanlar, okların geldiği taraf ve cephe hiç masum değil. Orta-doğuda akan kanlar bu kirli taraftarın eserleri. Batı, Izlanda kimden yana? Bu bize yeterli bir cevap.

Sömürü, gasp, haksızlık ve İslam düşmanlığı bu güruhun işi. Menfaat, haksızlık, yolsuzluk, iki yüzlülük ve yanlış algılarla yanlış olgu oluşturmaya çalışan bu kesim.

Kusursuz insan ve yönetim olamaz. Oluşturulan algılara, yalanlara bakarak mevcudu yıkmaya taraf olamayız. Kış şartlarında, fırtına ve bora esnasında tamirat ve yenileme yapılmaz. Tam tersine delikler, gedikler sed edilir, kapatılır. Ta ki fırtınalar dinsin, boralar geçsin, tehlikeler bitsin.

Mü'minin basireti, aklı, şuuru hakkı görür, hainleri tanır. Akıl sahiplerinin en güzel vasfı, önünü görebilendir. Öfke ile hareket edenler, intikam peşinde, koşanlar, olanlar değildir, asla olamaz.

Ülke yönetimi deruni düşünce taşıyanlar, teenni ve akıl ile yola çıkanlar tarafından yürütülür. Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377