banner354

Adıyaman'da İlköğretim Haftası Kutlamaları

Eğitim ve öğretim yılının ilk haftası olarak kutlanan İlköğretim Haftası, Adıyaman'da da kutlandı.

Adıyaman'da İlköğretim Haftası Kutlamaları

Eğitim ve öğretim yılının ilk haftası olarak kutlanan İlköğretim Haftası, Adıyaman'da da kutlandı.

19 Eylül 2011 Pazartesi 18:03
16073 Okunma
Adıyaman'da İlköğretim Haftası Kutlamaları
Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda düzenlenen kutlama programına protokol üyeleri, eğitimciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda öğrencilere olan sevgisinden bahseden Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, "Ne zaman öğrencileri görsem o zaman mutlu oluyorum. İçim cıvıl cıvıl oluyor. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve idarecilerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun" dedi.
Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, "Bugün üç sevinci bir arada yaşıyoruz. Bu vatanı bize emanet eden gazilerimizin haftasını kutladık. Yine bu ülke toprakları üzerinde en temel öğesi dürüstlük, ahlak ve yardımlaşma düzeni olan ve toplumun temellerinden olan Ahi Evran Hazretleri'nin Ahilik Haftası bugün. Ve yine bugün değerli yavrularımızın İlköğretim Haftası'nı da bugün kutluyoruz. Yani üç haftayı, üç bayramı bir günde kutluyoruz" diye konuştu.
Eğitimin önemine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
Okul Müdürü Abuzer Karakuş ise, "Yavuz Selim İlköğretim Okulu idarecileri ve öğretmenleri olarak, geleceğimiz ve göz bebeğimiz olan sevgili yavrularımızı, çağdaş eğitimin, bilimin öngördüğü kurallar ve koşullar içinde sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle, yeteneklerinin el verdiği en üstün başarıya ulaştıracağımıza, öğrencilerimizin kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, cumhuriyetimize sahip çıkan barışçı, akılcı, çevreci ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen,
soran-sorgulayan, eleştiren, iyiden doğruya, güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak Türkiye'nin aydınlık geleceği için yetiştirmeleri en büyük idealimizdir" dedi.
Konuşmaların ardından bazı öğrenciler şiir okurken, program halk oyunları gösterileriyle son buldu. Program sonrası protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Son Güncelleme: 19.09.2011 18:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner293

banner323

banner357