banner354

Gençlik Merkezi Yoksul Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

Adıyaman Gençlik Merkezi üyeleri, Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren adaylardan gönüllülük esasında göre topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraşları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı.

Gençlik Merkezi Yoksul Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

Adıyaman Gençlik Merkezi üyeleri, Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren adaylardan gönüllülük esasında göre topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraşları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı.

21 Eylül 2011 Çarşamba 16:04
326 Okunma
Gençlik Merkezi Yoksul Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü
Adıyaman Gençlik Merkezi üyeleri, eğitim alanında seferberlik başlatarak, örnek bir uygulamayı hayata geçirdi. ÖSYM tarafından LYS'ye giren adaylara verilen kalem, silgi ve kalemtıraşları sınav sonrası toplayan gençler, başlattıkları kampanya kapsamında kalem, silgi, defter ve çantadan oluşan 115 adet kırtasiye malzemesini, köy okullarında ve şehrin ücra köşelerinde eğitim hayatlarını kıt imkanlarla sürdürmeye çalışan yoksul öğrencilere teslim etti. Başlattıkları eğitim seferberliğinin meyvelerini toplayan gençler, ilk olarak İndere (Zey) köyündeki ilköğretim okuluna gitti. Birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine kırtasiye malzemesi yardımında bulunan Gençlik Merkezi noktaları ve üyelerine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz, Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Yenigün'de eşlik etti.
Köy okulundaki öğrencilerle sohbet eden gençler daha sonra kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttı. Öğrencilere yakın ilgi gösteren gençler ve katılımcılar daha sonra merkezde faaliyet gösteren Mimar Sinan İlköğretim Okulu'na giderek buradaki öğrencilerle buluştu. Neşeli dakikaların yaşandığı buluşmada minik öğrencilere kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.
Gençlik Merkezi tarafından başlatılan kampanya kapsamında 4 bin 500 adet kalem, 2 bin 500 adet silgi ve yine 2 bin 500 adet kalemtıraş toplandığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, "Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz iki ana başlık altında faaliyet göstermektedir. Bunlardan biri gençlik diğeri ise spordur. Gençlerimiz LYS'ye giren adaylardan topladıkları kırtasiye malzemeleriyle bugün ilköğretim öğrencilerine yardımda bulundular. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzde bu yardımlara Ömer Seyfettin'in hikayeleri kitaplarını ve okul çantalarını ilave etti. Devletimiz eğitime her türlü desteği veriyor ama gençlerimiz yaptıkları bu işte duyarlılık bilinciyle çalıştılar. İnşallah bu duyarlılık bilinci gelecek nesillere de aşılanır" dedi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz de, Türkiye'deki en büyük kurumun Milli Eğitim olduğunu belirtirken, "Eğitime ne kadar destek verilirse ülkenin geleceği o kadar aydınlık olur" dedi.
Yardımların yapıldığı okulların müdürleri de, kampanyayla eğitim alanındaki duyarlılık bilincini hayata geçiren gençlere teşekkür etti. İndere İlköğretim Okulu Müdürü Zeynal Abidin Devran ve Mimar Sinan ilköğretim Okulu Müdürü Metin Sancar, öğrencilerin kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarının böylelikle giderildiğini ifade ettiler.
Son Güncelleme: 21.09.2011 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner293

banner323

banner357