Gaziantep;Sanko’ya İkinci Kez Enerji Oscar Ödülü Verildi

Sanko enerji, cevizlik hidroelektrik santralı’ndan Sonra, çatalca rüzgar enerji santralı ile ödül aldı

Gaziantep;Sanko’ya İkinci Kez Enerji Oscar Ödülü Verildi

Sanko enerji, cevizlik hidroelektrik santralı’ndan Sonra, çatalca rüzgar enerji santralı ile ödül aldı

jethaber.com.tr
jethaber.com.tr
25 Eylül 2013 Çarşamba 08:53
1472 Okunma
Gaziantep;Sanko’ya İkinci Kez Enerji Oscar Ödülü Verildi
Enerji sektörünün önemli aktörlerinden birisi halin gelen Sanko Enerji, Cevizlik Hidroelektrik Santralı’ndan sonra, Çatalca Rüzgar Enerji Santralı ile Enerji Oscar ödülü aldı.
Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) kapsamında Sektörel Fuarcılık tarafından verilen ICCI Enerji Oscar Ödülleri için Ankara JW Marriott Hotel'de tören düzenlendi.
Törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, bürokratlar, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu ve sektörün diğer temsilcileri katıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, törende yaptığı konuşmada, enerji ailesinin bir bütün olduğunu belirterek, "Bugün ister yenilenebilir enerji kaynaklarıyla alakalı olsun, isterse yerli ve ithal kaynaklarla alakalı olsun Türkiye'nin büyümesine ve arz güvenliğine katkı koyan aktörlersiniz” dedi.
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya ve EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın da konuşmalarının ardından, ICCI Enerji Oscar ödülü kazanan santrallar açıklandı. Ödüllere başvuran yaklaşık 50 şirketin enerji tesislerinin "yenilenebilir enerji santralleri" ve "termik santraller" olmak escort bursa üzere 2 kategoride değerlendirildiği bildirildi.
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, jüri tarafından rüzgar kategorisinde “Enerji Oscar Ödülü”ne değer görülen SankoÇatalca Rüzgar Santralı’nın ödülünü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan aldı.
ÇATALCA RES
Kurulduğu tarihte Türkiye'deki en büyük kurulu güç olan SankoÇatalca RES, her biri 3 megavat üretim yapabilen 20 türbinden oluşuyor ve toplam 60 megavat kurulu güce sahip. Santralde geçen yıl 192 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretildi. Diğer bir ifade ile yıllık 150 bin hanenin elektrik ihtiyacı, bu santraldeki üretimle sağlanıyor.
Son Güncelleme: 20.02.2018 09:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner329

banner335

banner328

banner327