banner354
banner368

Bursa Adıyamanlılar Derneği 5. Olağan Kongresinde Başkanlık Değişimi

Kalabalık bir katılımın olduğu kongre de başkanlığa avukat Yavuz Arıcıoğlu seçildi.

Bursa Adıyamanlılar Derneği 5. Olağan Kongresinde Başkanlık Değişimi

Kalabalık bir katılımın olduğu kongre de başkanlığa avukat Yavuz Arıcıoğlu seçildi.

jethaber.com.tr
jethaber.com.tr
13 Kasım 2017 Pazartesi 21:42
150 Okunma
Bursa Adıyamanlılar Derneği 5. Olağan Kongresinde Başkanlık Değişimi

Yaklaşık 3,5 yıldır başkanlık görevini sürdüren İdris Berkcan Ak Parti Bursa İl başkan yardımcılığına seçilmesi nedeniyle dernek başkanlığı görevinden ayrılmıştı.

Yeni seçilen başkan Yavuz Arıcıoğlu kongre de yaptığı konuşma da şöyle dedi. Değerli hemşerilerim. Genel kurul sonucunda başkanlığın tarafıma tevdii edilmesinden dolayı gurur duymaktayım diyerek değerli genel kurul üyelerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bursa Adıyamanlılar Derneği olarak yaptığımız genel kurul ile bir bayrak değişimine gittik.

Amaçlarımız bir, niyetimiz her zaman samimidir. Adıyamanlıların en bilinen özelliği gönlümüzün geniş olmasıdır. Biz bu hasletimizle bursa da sadece Adıyamanlıları kucaklamadık, tüm Bursa’yı kucaklamaya çalıştık.

İdris Berkcan Başkanlığındaki yönetim kurulumuz 3.5 yılı aşkın bir süre içerisinde önemli işlere imza atıldı. Arıcıoğlu konuşmasında tekrar İdris Berkcan Başkanımıza verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ederim diye söyledi. Bursa Ak Parti İl Başkan yardımcılığı görevinde de tekrar başarılar dilerim Dedi.

Yönetimimiz ile birlikte 3.5 yıl önce ne hedef ne söz verdiysek yönetim olarak arkasındayız, gerçekleştirmek içinde elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

Derneğimize ve hemşerilerimize mülkiyeti dernek üzerinde olmak üzere bir yer kazandırma çabamız bu dönemde de olacak. Bununla ilgili olarak yer belirleme ve proje aşamasını bu dönemde yapacağız. Hemşerilerimizin desteğini hissedersek yerimizi inşallah kısa bir sürede alacağız. Bunun için birliktelik gerekmektedir.

Yönetim olarak yapmamız gereken şeyde bu birlikteliği organize etmek.

Dernek olarak öğrencilerimize burs vermeye, bur siyerler ile hayırseverleri buluşturmaya devam edeceğiz. bir sene içerisinde en az 20 öğrenciye burs vermeyi planlıyoruz. bu sayıyı her geçen sene arttıracağız.

Dernek çatısı altında kültür faaliyetlerine daha fazla ağırlık vereceğiz.

Harfane gecelerinde kültürel söyleşiler yapacağız ayrıca bu dönemde Adıyaman folklorunu gençlerimize öğretip, gençlerden oluşan bir folklor ekibi kuracağız.

Bunun en kısa zamanda bitireceğiz.

Derneğimizde kadın kollarını daha etkin hale getirmek için kadınların sosyal faaliyetlerini daha da artıracağız.

Derneği gençlere açacağız, üniversiteli gençlere görev vererek onları dernek altında spor ve kültürel faaliyetler yapmalarını sağlayacağız.

Yukarıda belirtilen tüm faaliyetler emekle birlikte maddi imkânlarla yapılması gereken hizmetlerdir. Hizmetlerin devamlılığı içinde mobil aidat sistemini daha etkin kullanmamız gerekmektedir.

Biz dernek ve yönetim kurulu olarak bize verilen bu ağır yükün farkındayız.bu yükü omuzlamaktan mutluluk duyuyoruz.tüm hemşerilerimize bize bu desteği verdiklerinden dolayı teşekkür ederim.allaha emanet olun…

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner357

banner369