banner368

Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Adıyaman’da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Adıyaman Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında okul sporlarının 2016-2017...

Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Adıyaman’da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Adıyaman Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında okul sporlarının 2016-2017...

24 Ekim 2017 Salı 16:46
41 Okunma
Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Adıyaman’da 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında okul sporlarının 2016-2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirilerek, 2017-2018 döneminde gerçekleştirilecek faaliyetler ve sistemde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımsısı Ali Fırat, İlçe milli eğitim şube müdürleri, gençlik spor ilçe müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri antrenörler ve federasyon il temsilcisi katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başlayan toplantıda, geçen öğretim yılında gerçekleştirilen okul sporları faaliyetleri değerlendirildi. Yeni faaliyet döneminde alınması gereken tedbirler ve desteklerin konuşulduğu toplantıda ayrıca beden eğitimi öğretmenlerinin dilek ve talepleri de dinlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, "2017-2018 eğitim öğretim yılının başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu başarının yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyoruz. Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesini temennisi içerisindeyiz" dedi.

Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Bu kapsamda ilimizde eğitime devam eden 19 bin civarında öğrenci bulunmaktadır. Yapılacak çalışmalarla, öğrencilerimizin Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Beden eğitimi dersi ve beden eğitimi öğretmenlerinin önemine değinen Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, “Ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde beden eğitimi öğretmenlerinin büyük rolü vardır. Beden eğitimi dersinin diğer derslerden farkı yoktur. Okul müdürleri beden eğitimi öğretmenleri ile beraber okullarında sporun yaygınlaştırılması için çalışma yapması gerekmektedir. Okul müdürleri beden eğitimi öğretmenleri ile beraber okullarda sporun yaygınlaştırılması için çalışma yapması gerekmektedir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte öğrencilerimizin ve siz değerli öğretmenlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim. 2016-2017 eğitim öğretim yılında yaptığınız okul sporları faaliyetlerinde gösterdiğiniz çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ederim.2017-2018 Eğitim öğretim yılında yapılacak okul sporları faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyor, okul sporları organizasyonunda emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve siz değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 24.10.2017 21:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377