banner354
banner368

Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Karakuş;

“Ne zaman başımız sıkışsa Necip Başkana sarılıyoruz”

Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Karakuş;

“Ne zaman başımız sıkışsa Necip Başkana sarılıyoruz”

24 Aralık 2012 Pazartesi 17:27
712 Okunma
Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Karakuş;
 
 
Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Karakuş, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ı ziyaret ederek, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Karakuş’a yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Derneğin genel kurulunu 8 Aralık’ta gerçekleştirdiklerini ifade eden Doç. Dr. Mehmet Karakuş; “Genel kurulla birlikte yeni bir yönetim kurulumuz oluştu. Onlarla beraber Adıyaman’ı ziyaret ediyoruz. Önce Sayın Valimizi ziyaret ettik. Şimdide değerli Başkanımız Necip Bey’i ziyaret ediyoruz.
Amacımız derneğimizin faaliyetleriyle ilgili bilgi vermek, bunun yanında da Başkanımızın görüş ve önerilerini değerlendirmeye almaktır. Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adana ile Adıyaman arasında sıkı ilişkiler kuran, bu süreçte yaptığı etkinlilerle, konferans ve panellerle Adıyaman’ı tanıtmaya çalışan, Adıyaman kültürünü Adana’da yaşayan gençlerimize tanıtmaya gayret eden bir dernektir. Derneğimizin yaklaşık 40 yıllık bir geçmişi var. Adana’da yaşayan yaklaşık 200 bin Adıyamanlı olduğu düşüncesiyle hareket edecek olursak, derneğin ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiği ve derneğin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır. Bunun yanında ayrıca değerli Başkanımıza birkaç şey söylemek istiyorum: Başkanımızı takdir ediyor, çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Aynı zamanda derneğimize çok önemli katkıları var. Ne zaman bir etkinlik yapsak, ne zaman başımız sıkışsa Necip Başkana sarılıyoruz. Sağ olsun her seferinde bizi olumlu karşılıyor ve destekliyor. Bu vesile ile bütün Adıyamanlılara da selamlarımı sunuyorum” dedi.
Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise; “Uzun yıllardan bu yana Adıyaman’da gurbet denilince hep Adana akla gelirdi. ‘Başımı alıp gurbete gideceğim’ diyen herkes Adana’ya giderdi. Adana’ya gidip yerleşen hemşerilerimizin sayısı 220 bin civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Hepsi de belli bir seviyeye gelmiş, en iyi şekilde bizleri temsil etmektedirler. Siyasette, ticarette, akademik alanda, sosyal ve kültürel hayatta kendilerini hissettirmektedirler. Adana’ya ve dolayısıyla ülkemizin ekonomisine, bilimine, siyasetine büyük katkılarda bulunmaktadırlar. Bu güzel çıkışlarından, faaliyetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca hemşerilerimizi bağrına basarak kardeşleri gibi gören, komşuluk hukuku meydana getiren ve de akrabalık bağları kuran Adanalı kardeşlerimize de teşekkür ediyorum.
1974 yılında kurulmuş olan Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin olağan kongresi 8 Aralık’ta yapıldı. Yönetimi yenilenmiş oldu. Doç. Dr. Mehmet Karakuş kardeşimiz güven tazeledi. Yeni yönetimiyle birlikte bizi ziyaret etmek üzere makamımıza teşrif etmiş bulunmaktadırlar. Bu vesile ile bugüne kadar bu dernekte Adıyamanlılara ve Adana’ya hizmet veren tüm dernek başkan ve mensuplarına teşekkür ediyorum. Seçimden yeni çıkan yönetim kurulu başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Yapacakları çalışmalarından dolayı başarılar diliyorum. Adıyaman Belediyesi olarak ne zaman ihtiyaç duyarlarsa kendilerine yardımcı olacağımızı bilmelerini istiyorum. Bu konuda hiçbir zaman tereddütleri olmasın” şeklinde konuştu.                              
 
Son Güncelleme: 24.12.2012 17:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner357