banner354

Çelikhanlılara bu yakışır

Çelikhan’da Suriye yardım platformu oluşturuldu.

Çelikhanlılara bu yakışır

Çelikhan’da Suriye yardım platformu oluşturuldu.

08 Ocak 2013 Salı 22:42
237 Okunma
Çelikhanlılara bu yakışır
 
 
Çelikhan, Eğitim Kültür ve yardımlaşma derneğinin başlatmış olduğu ‘Suriye’ye yardım’ kampanyası platforma dönüştü.
Çelikhan, Eğitim Kültür ve yardımlaşma derneği’nin öncülüğünde, Çelikhan’da en saygın sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ’Suriye’ye yardım’ platformunu kurdular.
Çelikhan Eğitim, Kültür ve yardımlaşma derneği,(Çeyder),Çelikhan ve köylerini kalkındırma derneği (Çed),Ziraat Odası Başkanlığı Merkez ve Başpınar cami yaptırma yaşatma derneği, Çelikhan Eğitim ve yardımlaşma derneği (Çekad),Balaban Eğitim Kültür derneği, Memur Sen, Eğitim Bir Sen, Diyanet Sen ve Çelikhan net’in aralarında olduğu birçok sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek ilçede oluşturdukları platform ile Suriyeli mültecilere yardım toplayacaklar.
Gıda ağırlıklı giyecek, ilaç vb malzemeleri toplayacak olan platform üyeleri, Çelikhan Kaymakamı Ömer Dağdeviren, Belediye başkanı Mehmet Bora başta olmak üzere tüm kamu kurumu ve kuruluşları ziyaret ederek platformun yapacakları çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunacaklar.
Çelikhan ve Çelikhanlıya yakışacak yardımların artması için herkesten yardım talep edeceklerini belirten Platform sözcüsü Abumüslüm Çakmak, Çelikhanlıların bundan önceki gibi şimdide desteği vereceklerine inandıklarını söyledi.
 
Son Güncelleme: 08.01.2013 22:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365