banner463

banner440

banner357

banner369

Hüseyin Aslan ASU TV’de Bir kez Daha Rahmetle, Özlemle Anıldı

Rahmetli Hüseyin Aslan, ölümünün 3. yıldönümünde ASU Televizyonunda İskender Korkut’un hazırlayıp sunduğu Hedef Programında bir kez daha rahmetle ve özlemle anıldı.

GÜNDEM 07.03.2012, 17:02 07.03.2012, 17:02
641
Hüseyin Aslan ASU TV’de Bir kez Daha Rahmetle, Özlemle Anıldı
Programa Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Zülfikar Işık, Tut Devlet Hastanesi Müdürü Enver Doğan, Hüseyin Aslan’ın biyografisini konu edinen “Aslan Hüseyin” kitabının yazarı Araştırmacı Yazar Kerim Baydak Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan katıldı.
Konuklar ve programa telefon bağlantısı ile katılan izleyiciler Hüseyin Aslan’ı anlatırken duygulu anlar yaşadı.
Bu programın kendisi içinde oldukça zor olduğunu ifade eden Programa yapımcısı İskender Korkut Hüseyin Aslan’ı hiç unutmadığını söyledi.
Gazeteci Yazar İskender Korkut: “Böyle bir insanı dünya gözüyle tanıma fırsatı buldum. Kendisi tam bir Anadolu beyefendisiydi. Hüseyin Aslan’ın bizim yerimizde ayrı bir yeri vardı. Küçüklerin ağabeyi, büyüklerin kardeşi konumundaydı, Akranları arasında da dost denebilecek bir durumdaydı. Ben tekrar yakınlarına, dostlarına, mesai arkadaşlarına, eşine, çocuklarına, Hüseyin Aslan’ı tanıyan herkese başsağlığı diliyorum.” Dedi.
Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Zülfikar Işık; “Hüseyin Aslan ile aralarındaki ilişkinin amir memur ilişkisinden öte abi kardeş niteliğinde olduğunu belirterek: “Kendisi ile yaklaşık 10 kadar bir mesai arkadaşlığımız oldu. Hiçbir zaman görevini suiistimal etmedi. Kendisi Adıyaman’da Gergerlilerin en sıkıntılı anlarında başvurabilecekleri ve her türlü sorunların hallettirdikleri buradaki temel direkleriydi. Adıyaman’ın merkezinde Gergerlilerin temsilcisiydi. Aileler arasındaki sıkıntıları severek hallettiğini biliyorum. İnsanın sosyo ekonomisi yükselinde insani değerlerde de bir erozyon oluyor. Eski komşuluklar, eski akrabalık bağları kalamadı. Hüseyin kardeşimde böyle bir erozyonu görmedim. Beraberliğimiz boyunca örf ve adetlerine sıkı sıkıya bağlı, özellikle anne ve babasına olan hürmeti benim çok hoşuma gidiyordu. Hastanede bizim bir joker elemanımız gibiydi. Hangi konuda nasıl bir eksikliğimiz varsa onu rahatlıkla oraya yönlendirebiliyorduk ve başarı ile de yerine getiriyordu. Vatandaşlara hoşgörü ile yaklaşıyor onlara yol gösteriyordu. Mesai arkadaşları ile de arası gayet iyiydi, herhangi bir polemik yaşadığına şahit olmadım. ”
 Tut Devlet Hastanesi Müdürü Enver Doğan: “Öncelikle böyle bir projeyi hayata geçiren başta Sayın Kerim BAYDAK Beyefendiye ve emeği geçen herkese rahmetli Hüseyin ASLAN’ın arkadaşları adına şükranlarımı arz ediyorum. Rahmetli Hüseyin Aslan ile 1991 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan sağlık tamamlama programı sınavında tanıştık ve o günden sonrada hep arkadaş olduk. Okulu bitirip göreve başladıktan sonra 1997 yılında birlikte Adıyaman 1 Nolu Sağlık ocağına tayin olduk.O günden sonra da sevgili kardeşim ve değerli dostum Hüseyin ASLAN ile gerek çalışma hayatımda, gerekse sosyal hayatta hiç ayrılmadık. 1998 yılında yine birlikte Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine tayin olduk. Daha önce de arkadaşımız olan ve Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde çalışan sevgili Mehmet Ülkü, Hüseyin Aslan ve ben bir bütün olduk. Ortak arkadaşımız Mehmet Ülkü’nün vefatı sonrası sevgili ortağım Hüseyin’le hiç ayrılmadık. Aynı kooperatifte ev aldık, aynı hastanede aynı birimlerde çalıştık ve yine aynı hastanede birlikte idareci olduk. Aynı takımı tutar, aynı şeylere sevinir ve aynı şeylere üzülürdük. Sevgili kardeşim ve ortağım (Ortağım diyorum çünkü biz birbirimize her zaman ortağım diye seslenirdik. Bunun ticari ortaklıkla hiçbir ilgisi yoktur, bizimki gönül ortaklığı idi. Hüseyin Aslan gerek kişiliğiyle, gerek duruşuyla, gerek sosyal hayata pozitif katkısıyla, hoşgörüsüyle, değerleriyle, gelenek ve görenekleriyle, örf ve âdetleriyle çok özel bir insandı. Ben ondan çok şey öğrendim ve onu tanıdığım için onun arkadaşı olduğum için, gerçekten kendimi çok şanslı hissediyordum. Vefatı sonrası Cenazesini Osmaniye Devlet Hastanesinin ambulansına bindirdik. Osman Can yanına binerek Narlı’ya kadar getirdik. Oradan Adıyaman Belediyesi Cenaze arabasına bindirip Adıyaman Devlet Hastanesine getirdik. Adıyaman Devlet Hastanesine varana kadar araçlar sel olup aktı yollarda.Yine kendisine yakışır muntazam bir kalabalık eşlik ediyordu.
 Ertesi günü çalıştığı hastanedeki törende muhteşemdi. İnsanların göz yaşları sel olup aktı ve son olarak doğup büyüdüğü memleketi Adıyaman Gerger ilçesinde kendi için hazırlanan aile mezarlığına tüm dostları ve arkadaşları ile birlikte son yolculuğuna gönderildi. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” lafına binaen tam adam gibi adamdı. Allah nur içinde yatırsın. Tüm sevenlerine, yakınlarına, çocuklarına, eşine tekrardan başsağlığı diliyorum.
Şuna inanıyorum ki; Hüseyin’in geride bıraktığı yavruları Mahmut ve Muhammet, onun adını sonsuza dek yaşatacaklardır. Sevgili kardeşime, Güzel insan Hüseyin Aslana Allah’tan rahmet dilerim. Nur içinde yatsın mekânı cennet olur inşallah” şeklinde konuştu.
Gazeteci-Yazar Kerim Baydak; “Gerçekten iyi bir insandı, dost yanlısıydı. Ölüm yıldönümünün 2. yılında ölüm yıldönümünde 3-4 ay vardı. Rüyamda çarşı merkezine iniyordum. Merkez de karşımda Hüseyin Aslan’ı gördüm. “Ne haber ortak” dedi. Bende “iyidir sen nasılsın ortak” deyince “bende iyiyim” dedi geçti. Uyanınca biraz afalladım. Dua niyazda bulundum. Ertesi günü bir vesile ile İbrahim Aslan’ı ziyarete gittik. Orada böyle bir fikir çıktı. Gayet olgunluk ile karşıladılar. Kısa bir süre içerisinde kitaplaştırdık. Bugün de Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda saat:11:30’da inşallah Hüseyin Aslan’ı sevenleriyle buluşturacağız. Kitabı hazırlama esnasında bir çok kişiye ulaşmaya çalıştık. Alabildiklerimizi aldık ama alamadıklarımızı mutlaka olmuştur. Hüseyin Aslan hakkında tanıyan tanımayan hep olumlu şeyler söylediler. Bunu ben Gerger’de gezerken de gördüm. Hüseyin Aslan ile ilgili gerçekten olumsuz bir cümle, kelime kimse kullanmadı.
Trafik kazasında Aslan gibi bir adamı, Hüseyin Aslan’ı kaybettik. Bize düşen ona dua etmektir. Çünkü dua bizim için bitmeyen bir servettir. Bunun gibi şahsı manevilerin gücünü anca dua ile görebilirliler. O yüzden birbirimize dua edelim. Ölmüşlere dua edelim. Hüseyin Aslan’a dua edelim. Allah rahmet eylesin, Mekanı Cennet olur inşallah. Oğulları Mahmut ve Muhammed’in gözlerinde öpüyorum. Onların Hüseyin Aslan’ın boşluğunu dolduracaklarından eminim. ”
Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan; “Rahmetlik Hüseyin’i bir kardeşim gibi severdim. Rahmetlik Hüseyin Aslan’ı 25 öncesinden tanıyorum. Kendisi beni gerçekten bir öz abisi gibi bilirdi. Belediye başkanı olduktan sonra da Necip abisiydim. Ne zaman görüşsek o samimi, güzel yüzlü içten bakışları, dürüstlüğü, efendiliği ile insanı cezbeden bir hali vardı. Kendisini çok seviyorduk. Kim tanıdıysa bırakmazdı onu. Mekanı cennet olsun Hüseyin kardeşimizin. Bizim nazarımızda yerin doldurulacak ender insanlardandı. Hüseyin Aslan ile ilgili program yaptığınızdan dolayı ben gerçekten sevindim. Böyle sevilen, sayılan kardeşimizi biat etmek, gündeme getirmek onu konuşmak ahde vefadır. Bu vesileyle program konuklarına, Aslan ailesine ve onu seven herkese tekrar başsağlığı diliyorum”
Malatya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Rahmetli Hüseyin Aslan’ın Ağabeyi Cemal Aslan; “Programınızı maalesef hüzünle izliyorum. Hüseyin’in ölüm yıldönümünde hazırlanan ve çok anlamlı bulduğumuz “Aslan Hüseyin” kitabının tanıtımı münasebetiyle düzenlemiş olduğunuz programdan dolayı sizlere ve tüm Asu Tv yetkililerine, çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kitabın hazırlanmasında çok büyük emek harcayan Kerim Baydak beyefendiye, kapak ve iç tasarımını yapan gazete arkadaşım Naif Karabatak beye çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kitapta Hüseyin ile ilgili değerlendirmelerde bulunan herkese çok çok teşekkür ediyorum. Hüseyin ile bir kardeşin yanında bir arkadaş gibi ilişkilerimizi sürdürüyorduk. Hüseyin Aslan tek kelime ili iyi ve güzel bir insandı. Yardımsever, iyiliksever, dünya güzeli bir insandı. Onu sevmeyen, ondan incinen bir insana rastlaman mümkün değil. Rahmetli Hüseyin eğer bugün yaşasaydı Muhammed ve Mahmut’un başarılarından çok memnun olacağını düşünüyorum. Ruhu şad olsun diyorum. Hüseyin Aslan ismini taşıyan bir oda teşrif etmesinden dolayı Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’a, Şuan ki AK Parti Grup başkanvekilimize, milletvekillerimize, bütün Adıyamanlılara, herkese minnet ve şükran borçluyuz. Böyle anlamlı bir program gerçekleştirdiğiniz için sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Hüseyin Aslan küçükken de şimdi toprak altında olduğu ana kadar ki gibi, güler yüzlü, bakımlı, kavga gürültüden hoşlanmayan biriydi. Hüseyin gerçekten ailede farklı bir kişiliğe sahipti. Herkesin memnuniyetini alan ama kimseyi rahatsız etmeyen bir karaktere sahipti. İnsanların Hüseyin ile anlatılanları dinleyince azıcık dahi olsa acımızı hafifliyor. Merkezinde insan vardı, kötülük yoktu, güzellik vardı. ”
Gazeteci Metin Harıkçı: “2000 yılında trafik kazasında ağabeyimi kaybeden birisi olarak ve ikinci ağabey olarak tanıdığım Hüseyin Aslan’ı aynı şekilde trafik kazasında kaybetmek bana aynı acıyı ikinci kez yaşatmış oldu. Bu manada Aslan ailesini en iyi anlayan, bilen insanlardan biri olarak böyle bir acıyı yeniden yaşadık. Ama bizi sevindiren, rahatlatan o insanın güzelliğiydi. O insanın adam gibi adamlığıydı. Gerçekten onu tanıdıktan bugüne kadar tek kelime hiç kimseden aksi bir kelime kırgınlık, dargınlık hiçbir şey duymadık. Kendisi yaptığı güzelliklerle anılan, dini vazifesini yerine getiren genç yaşta Hacca giden, sadece Gerger’de değil her tarafta sevilen sayılan bir insandı. Bazı insanların öldükten sonra kıymeti anlaşılır ama Hüseyin Aslan yaşarken kıymeti bilinen bir insandı. Mekanı cennet olsun. Adına yakışır bir kitap hazırlanması noktasında ve Adına yakışır bir televizyon programının yapılmasından emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
 
AGAD Başkanı ve Rahmetli Hüseyin Aslan’ın kardeşi İbrahim Aslan; “Yumuşak, sakin bir yapısı vardı. İnsanlar ile ilişkilerinde hiçbir sıkıntısı yoktu. Adıyaman’da ve dışarıda bilinen Gerger yapısı ile Hüseyin Aslan’ın yapısı hiçbir zaman denk gelmedi. Hüseyin Aslan’ın yapısı, kişiliğiydi. Özellikle cenazesinden, Gerger’e gidişine kadar o süreçten bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan, her konuda bizlere yardımcı olan tüm Adıyamanlılara teşekkür ediyorum. Kişiliğini benim söylememe gerek yok çünkü o süreçten bugüne kadar o insanların beyanları en açık ifadesindir zaten. Ben Doğumevi Hastanesinden düzenlenen Cenaze merasimini düzenleyen başta Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’a, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’a, İl Sağlık Müdürü M. Emin Taş’a Doğumevi Hastanesi Başhekimi Zülfikar Işık’a, mesai arkadaşlarına, tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu programı tertiplediğiniz için başta size ve Asu Tv’nin çok değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kitabın imza gününe tüm sevenlerini bekliyoruz. Kitapta unuttuklarımız var, ulaşamadıklarımız var bundan dolayı ben tekrardan özür diliyorum. İkinci baskıyı yapacağız, kitabın çıktığı duyulduğundan bu yana kitap isteyen çok oldu. Bu emek veren, yazı yazan, yorumlarını belirten tüm sevenlerine ve kitabı hazırlayan Kerim Bey’e teşekkür ediyorum. Kitabı çok kısa bir süre içerisinde baskısını tamamlayarak bizlere teslim eden çok değerli İz Ajans sahibi değerli meslektaşım Naif Karabatak ağabeyime de teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner359
28
açık
Günün Anketi Tümü
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:38
İkindi 16:29
Akşam 19:48
Yatsı 21:19
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü