banner354

TPAO Bölge Müdürü Demir’den ‘Dolandırıcılık’ Uyarısı!

Son günlerde TPAO’ya işçi alma vadiyle bazı vatandaşların dolandırıldığını ileri süren TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir, vatandaşı bu tür yalanlara inanmamaları konusunda uyardı.

TPAO Bölge Müdürü Demir’den ‘Dolandırıcılık’ Uyarısı!

Son günlerde TPAO’ya işçi alma vadiyle bazı vatandaşların dolandırıldığını ileri süren TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir, vatandaşı bu tür yalanlara inanmamaları konusunda uyardı.

27 Aralık 2012 Perşembe 10:27
521 Okunma
TPAO Bölge Müdürü Demir’den ‘Dolandırıcılık’ Uyarısı!
Son günlerde piyasada “TPAO’ya güvençlikçi alınacak. Para verin işinizi halledelim” diyerek dolaşan bazı dolandırıcıların olduğu duyumunu aldıklarını söyleyen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürü Halil Murat Demir, halkı bu yalanlara kanmamaları noktasında uyardı.
Hemen hemen her dönem bu tür dedikoduların gündemi meşgul ettiğini ifade eden TPAO Bölge Müdürü Demir, işçi alımı konusunda taleplerinin olması halinde bunu web adreslerinden duyurduklarını da sözlerine ekledi.
“Vatandaşımız dikkatli olsun”
Vatandaşlara yalan sözler söyleyerek işçi alımında torpil yapabilme yetkisi olduğunu belirten dolandırıcılardan uzak durulması gerektiğini söyleyen Halil Murat Demir, “Bu tür olaylarla zaman zaman karşılaşıyoruz. Daha önceki dönemlerde de bu tür olaylarla karşılaşmıştık. TPAO dışında farklı kurumlar içinde bu tür olayların yaşandığını duyuyoruz. Bu olaylara meyil vermemek gerekiyor. Şuanda kurumumuzda çalışan güvenlik görevlilerimiz işlerine devam ediyorlar. Kurum olarak güvenlikçi alımı gibi bir durumumuz söz konusu değil. Hiçbir vatandaşımız kalkıp ta, bu tür uyanıklara ve dolandırıcılara paralarını kaptırmasınlar. Kurumumuzun işçi alımları şeffaf bir şekilde gerçekleşmektedir. Hiç kimseden menfaat beklemeden şartnamelerimize uyan kurallarımız var. Bundan dolayı hiç kimse birilerine rant sağlama peşine düşmesin. Kurumuz içerisinde işçi alımları olduğu zaman resmi web adresimizden bilgileri aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.
“TPAO, eleman alımı noktasında şeffaf bir kuruluştur”
“Kurumuz içerisinde alınacak personel için ilanımız resmi yollarla yayınladı” diyerek sözlerine devam eden Demir şöyle konuştu; “Kurumumuz için 22 personel alınacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Cuma gününe kadar İŞKUR’a başvuruları gerekiyor. Resmi alımlarımız zaten belli. Bu konuda sınav komisyonu oluşturulacak. Sınav komisyonuna yapılan sözlü mülakat kamera kaydına alınıyor. Yani mülakatlarımız her şekilde denetime açıktır. Bileğinin hakkıyla vasıfları uyan, komisyon karşısında eğitimi, tutum ve davranışıyla mülakata katılabilecek herkes başvuru yapabilir. Öte yandan komisyonun verdiği karar göre puanlama yapıyor. Sınavı kazanmak için KPSS puanın ve sözlü mülakatın belirli bir ağırlığı var. Mülakat sonrasında kimin puanı yüksekse o kişi işe alınıyor. Sınavımız mahkemeye, teftişe açıktır. Bu konularda oldukça hassasız. Yapılan mülakatlarda kaynakçı alımında sorular yöneltiliyor. Kaynakçılar atölyeye götürülerek, yapacağı işlem kamera kaydına alınıyor. Geçmiş dönemlerde de bir kişi, “Ben bu işi daha iyi yapmıştım” diyerek itiraz hakkını kullanmıştı. Bu kişiye kamera çekimleri izletilince sınavda başarısız olduğunu kabul etmişti.”
 
Son Güncelleme: 27.12.2012 10:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365