banner463

banner440

banner357

banner369

Vekil Yetiş’ten AGAD’a Ziyaret

Adıyaman Gazetecileri Cemiyetini ziyaret eden Adıyaman AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 18.03.2012, 17:08 18.03.2012, 17:08
280
Vekil Yetiş’ten AGAD’a Ziyaret
Ziyarette AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ve bazı partililer katıldı.
Ziyarette açıklamada bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş; “AK Parti milletin partisi diyoruz. Bugüne kadar da milletten aldığı güçle olmaz denenlerin olmasına, yapılamazların denenin yapılmasına ve açıkçası bugüne kadar milletten aldığı güçle 89 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamaz, baş edilemez bir çok unsurlarında bertaraf edilmesi noktasında milletin vermiş olduğu güç vesile oldu. dolayısıyla bizim AK parti milletvekilleri olarak iki temel vazifemiz var birincisi Ankara’nın gücünü kendi bölgelerimize taşımak, ikincisi ise bölgelerimizden almış olduğumuz sorunları, projeleri ve önerileri Ankara’ya taşımaktır. Bu anlamda hem toplumumuzun olduğu her yerde onlarla birlikte olmak, acılarını, sorunlarını ve sevinçlerini paylaşmamız gerekir. Ama diğer taraftan da özellikle bu ülkenin selametini sivil toplumun daha da güçlenmesini öngeren bir anlayışın içerisinde olduk. Toplumun her katmanının örgütlemesini ve örgütlülüğünde toplumun selameti ve daha güzel bir geleceğe kavuşması adına kullanılması noktasında güzel bir siyaset ve sivil toplum birlikteliği sağlamız gerekiyor. Bu yönüyle biz bir taraftan insanımız ile oturuyoruz, esnafımızı ziyaret ediyoruz, çiftçimiz ile birlikte oluyoruz ama diğer taraftan da özellikle örgütlü kuruluşlarla medya temsilcimiz olan Adıyaman Gazetecileri Cemiyetimizi ziyaret ettik. Sanayicimizin, işadamımızın, esnafımızın, memurlarımızın, işçilerimizin, toplumun bir anlamda tercümanı olan, sözcüsü olan, beklentilerini ve geleceğe ilişkin bütün düşüncelerini ufkunu içeren ve sunan medyanın da Adıyaman çerçevesinde en önemli kuruluşu olan Adıyaman Gazetecileri ile birlikte olmak istedik. Ben öncelikle yerel medyanın, yerel demokrasiyi, yerel demokrasisinin de ülke demokrasisine çok önemli katkıları olacağını düşünerek çok önemsenmesi gerektiğini kanaatindeyim. Bu anlamda her fırsatta cemiyetimizi ziyaret etmek istiyoruz. Bugün bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Bu vesile ile de hem yeni mekanlarının hayırlı olmasını diliyor hem de tüm yönetimimize de başarılar diliyorum.
 
Ülkemizde AK Parti ile birlikte değişenin sadece bir iktidar değişikliği değildir. Bir taraftan içeri de demokrasiye ve milletin bu ülkenin asıl sahibi olduğuna dair bütün karşı çıkan, kurumlara, kuruluşlara, derin odaklara karşı AK Parti’nin 28 Şubat ile bir anlamda hesaplaşmamı dersiniz buna bir anlamda milleten zorla kopartılan, alınan haklarını tekrardan sahibine teslim edilmesi mi dersiniz bu sürecin temsilcisi ve sahibi olduğunu görüyoruz. Bu anlamda da 4+4+4 meselesi sadece bir milli Eğitimi reformu olarak elbette algılanmıyor doğrudur. Çünkü orada bütün dünyanın kabul ettiği, eğitim normlarına aykırı şekilde, milletin değerlerinden, taleplerinden çok uzak bir, zorla elinden haklanın alınması söz konusu idi. Burada yapılan şey hem milletimizin manevi değerlerine uygun, hem de bu milletin 21. Yüzyıl gerçekten beklenen, özlenen güçlü Türkiye’ye uygun yetişmiş insanı kazandıracak bir proje olarak Milli Eğitim reformu çalışması yürütülüyor. Bu anlamda da dört dörtlük bir proje olarak algılıyorum. Ancak her fırsatta bizim kimse ile sorunumuz yok, dindarla sorunumuz yok diyen anlayışların da ne hikmetse böyle bu tür çalışmaların tamamını getirip dine ilişkin bir talepmiş gibi yansıtarak, bunun karşısında durmalarını da milletimizin takdirlerine bırakıyoruz. CHP’nin artık burada milletimiz ile savaşmadan ve milletimizin değerlerini bir anlamda bugüne kadar yaptığı gibi görmezlikten gelerek, biz bu ülkeyi yönetiriz arkadaş anlayışını terk etmesi gerekiyor. Bunu bir çok organ, derin yapı anlamış ama maalesef bir siyaset kurumu olan CHP anlamamıştır.
 
MHP’nin burada daha açık, daha net bir duruş sergilemesi gerekiyor. Bugün MHP’ye destek veren insanlarımızın da belki tamamının diyebileceğimiz, bu 4+4+4 reformuna ciddi anlamda destek veriyor. Dolayısıyla MHP’nin kendi tabanının sesine kulak vermesi gerekiyor. Biz de Sayın başbakanımızın çağrısını da bu anlamda değerlendirdik. Biz MHP’nin bu projeye muhalefet değil tam tersi destek vermesini bekliyorduk.
 
“AKAN KANI GÖRMEK ZORUNDAYIZ”
Suriye meselesi hep yeryüzünde mazlumların, garibanın, ezilenlerin mi yanında olmalıyız yoksa zalimlerin yaptığı ateşe biraz da biz odun mu götürmeliyiz, noktada durumu değerlendirmeliyiz.  Suriye meselesi bütün dünya için de bir imtihan olmuştur. Biz dış politikamızı çıkar eksenli mi yürüteceğiz, yoksa değer eksenli mi yürüteceğiz. Burada Suriye rejiminin gitmesini isteyenlerinde ekseriyetle çıkarlarına uygun olduğu için bunu istediklerini düşünüyoruz. Suriye’de Esed rejiminin kalmasını isteyen Çin ve Rusya ülkelerinin de yine çıkarlarına uygun olduğu için kalmasını istediklerini biliyoruz. Burada bir taraftan memnuniyetle, bir taraftan da maalesef dünya adına üzülerek söyleyelim ki koca yeryüzünde sadece Türkiye Cumhuriyeti Ak Parti hükümeti çıkar eksenli değil, değer eksenli düşünerek, kendi halkına zülm eden zalimlerin yanında asla olamayız duruşunu sergilemiştir. Bu duruşun haklı haklı bir duruş olduğu konusunda tüm milletimizin bu duruşun arkasında olduğu için biz bu duruşun arkasında olacağız.
“SURİYE HALKANIN SELAMETİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Bu duruşumuzu devam ettireceğiz. Öbür taraftan akan kanı da görmek zorundayız. Bütün dünyanın, uluslar arası kuruluşların, BM başta olmak üzere, bölgeye fiili bir şekilde bu akan kanın durması noktasında daha ciddi bir tepki koymasını bekliyoruz. Elbette ki Suriye bizim sınır komşumuz, hem de en uzunu sınırımızın olduğu komşumuz. Oradaki kardeşlerimizi bizim kardeşlerimiz ve biz Suriye halkının kanının durması için bugüne kadar Türkiye olarak elimizden geleni yaptık. Öyle zannediyorum ki bölgede önümüzdeki günlerde daha sıcak günler gelecektir. Biz AK Parti hükümeti olarak Suriye halkının yanında, o halkın selameti için ne gerekiyorsa yapacağımızı da buradan bir kez daha söylemek istiyorum.
 
“AK PARTİ OLARAK KUVVETLERİN BAĞIMSIZLIĞINI, YARGI BAĞIMSIZLIĞINI SAVUNUYORUZ”
Hala kendi iktidar dönemlerinde yargıyı arka bahçeleri olarak görüp yargıya kendi ifadeleri ile militan yetiştiren, militan kadrolaşmaya giden bir takım iktidar anlayışlarının kendilerinin yaptığının AK Parti’den de beklediklerini görüyoruz. Yani onlar talimatlarla yargıya bir takım şu kararları alın, geciktirin, şunu şöyle yapın diyebiliyorlardı, diyorlardı da zaten. HSYK üzerinden bir takım savcılarımızı görevden alma, görevden men etme şeklinde bir çok yargı darbesine zemin hazırlayan talimatlar vermişlerdir. Ama AK Parti hükümeti ısrarla kuvvetlerin bağımsızlığını, yargı bağımsızlığını savunuyor ve duruşunu da ısrarla devam ettiriyor.
 
“SİVAS OLAYLARIYLA İLGİLİ HÜKÜMETİ YIPRATMA ÇALIŞMALARI VAR”
Sivas olaylarında yaklaşık 125 civarında sanık vardı ve bunların 120’si hakkında bir şekilde hüküm verilmiş. Kimisi ceza almış kimisi beraat etmiş. Sadece 5’i ile ilgili beraat söz konusu. Fakat öyle bir kampanya yürütülüyor ki sanki Sivas olaylarını bütün müsebbipleri veya suçlananların tamamı zaman aşımı ile yargı dışında kalmış yargılanmamış ve ceza almamış gibi bir kampanya oluşturuyor. Öbür taraftan 28 Şubat sürecinde de hiç o dönemin iktidarı ile alakası olmayan bir konu getirildi ve o hükümetin devrilmesine alet olarak kullanıldı. Şimdi Hrant Dink’in öldürülmesi hadisesi ve yargılanma süreci Sivas olaylarını bugün zaman aşımı ile 5 kişi ile verilen yargı kararı bunların tamamı üzerinden hükümetin yıpratılması çalışmaları var. Biz ısrarla bu çalışmalar üzerinde hassasiyetle durulması kanaatindeyiz. Çünkü bunlar bir taraftan da derin bir takım yapılara cansuyu kazandıran çalışmalar. AK Parti elbette adaletin teslimi noktasında elinden geleni yapar. Ama bunu yaparken de mevzuatı bir anlamda kolaylaştırarak yapar. Yargıya müdahale etmek, yargıya bir takım talimatlarla yön vermek şeklinde değil bunlar. Sivas olayları ile ilgili elbette ki adaletin yerine gelmemesi noktasında hak veriyoruz ama bunların AK Parti hükümetini yıpratmaya yönelik kampanyaya çevrilmesine de hiçbir şekilde iyi niyetle bakamayız. Bu kampanyayı uzaktan seyreden halkımızın da bu çalışmaları bu gözle değerlendirmelerini rica ediyorum.
 
“182 ÇAĞRI MERKEZİ NOKTASINDA BASINIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Sayın başkanımızın da gündeme getirdiği ALO 182 Çağrı Merkezi ile ilgili aslında Adıyaman medyasına bir teşekkür borcumuz var. Çok açık yüreklilik ile ifade etmek istiyorum. Bu gün bu ziyaret münasebetiyle de bir müjdeyi daha vermek istiyorum. İnşallah çok kısa zamanda 1 Temmuz 2012 itibari ile hizmete başlayacak şekilde Adıyaman’a sağlık bakanlığımızın bir çağrı merkezi kuruluyor. Bu çağrı merkezi bütün halkımızın yakinen bildiği ALO 182 çağrı merkezi. 182 numarasını aradığınızda Türkiye’nin herhangi bir ilinde herhangi bir hastanede, herhangi bir doktordan randevu alabiliyoruz.
 
“182 ÇAĞRI MERKEZİNDE İLK ETAPTA 200 KİŞİ ÇALIŞACAK”
Birinci etabı Erzurum’da açılmıştı, Adıyaman’a da bunun ikinci etabı açılıyor ve ilk etapta da 200 gencimizi buna istihdam edeceğiz inşallah. Erzurum’da ilk etap da 170 kişi ile bu çalışma başlamış ve şu an itibari ile 1200 kişi çalışıyor. Ve öyle ümit ediyoruz ki Adıyaman’ımızda da 200 ile başlayıp yine hepimizi çaba göstererek, çağrı merkezimizin etap etap istihdamının artmasını umut ediyoruz. Burada ben çağrı merkezinin sağlık bakanlığınca kabul görmesinde çok ciddi emek veren hem başta diğer milletvekili arkadaşlarımıza olmak üzere hem de yerel medya da çalışan kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Adıyaman’ı ziyareti esnasında başta günlük gazetelerimizin bazıları özellikle bu konuyu manşete almıştı, o gün bakanımızın ziyaretinde gittiğim her yerde basınımızın sorduğu soruların arasında çarı merkezi vardı. Çağrı merkezin Adıyaman’a gelmesinde gerçekten Adıyaman medyamızın çok ciddi bir rolü olmuştur. Burada ikinci müjdeyi de vermek isterim.
 
“SAHEBE PROJESİ ADIYAMAN’IN ÇILGIN PROJESİ OLACAK”
Adıyaman’ımızın en büyük manevi değeri olan ve Adıyaman’daki huzurun, bereketin, dostluğun, kardeşliğin de manevi en büyük mimarı olan sahabemiz var. Safvan Bin Muattal hazretleri uzun yıllardan sonra Adıyaman’ımızda yeniden gündeme geldi. Adıyaman ile birlikte bütün Türkiye’nin ve Müslüman Ümmetinin yeni bir projesi olacak ve merkezi olacak. Bunu biraz da Ahsab-ı Keyf misali onlara benzetiyorum. Çünkü da Ahsab-ı Keyf’de yüzyıllarca bilinmiyordu. Bugün de biz bütün bir Adıyaman olarak Sahabeye ev sahipliği yapma şerefine, gururuna nail olduk. Orası da bizim için bir emanettir. Ve bu emanetin hakkını vermemiz gerekiyor. Bu manada Sahabe için çok ciddi bir proje yapıldı. Bu projeyi geçtiğimiz iki hafta önce Türkiye Diyanet  Vakfının himayesinde projenin uygulanması kararı alındı. Bu hafta da diyanet vakfımızın ikinci başkanı ile Adıyaman’ımıza geldik. Yapılan toplantılardan sonra bu yıl içerisinde bir an evvel sahabe projesinin uygulanması noktasında karar alındı. Öyle umut ediyorum ki bu yıl Sahabe yılı olacak. Sahabenin temelinin de inşaatını atacağız.
 
AK Parti Adıyaman İl Başkanı Halil Fırat; “Yereldeki bütün haberlerimizi ulaştıran Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti’ni ziyaret etme amacıyla buraya geldik. Milletvekillerimizin yapmış olduğu çalışma doğrultusunda böyle bir ziyareti gerçekleştirdik. Yönetim kurulu üyelerimizle, milletvekillerimizle ve bütün arkadaşlarımızla Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti’ne önceden hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Bu şekilde ziyaretlerimiz devam ediyor” dedi.
Sözlerine Afganistan’daki helikopter kazasında büyük üzüntü duyduğunu ifaden eden AGAD ikinci başkanı Murat Çeliker, öncelikle Şehitlerimize Rahmet, Türk Milletinin başı sağ olsun, ailelerine sabırlar diliyoruz. Adıyaman milletvekillerimizin meclis çalışmaları dışında her fırsatta Adıyaman’a gelip sorunları ve çalışmaları yerinde incelemeleri bizleri sevindirmektedir. Bu vesile ile bugünde cemiyetimizi ziyaretlerinden ötürü Ak Parti Milletvekili Murtaza Yetiş’e ve Ak Parti il başkanı Halil İbrahim Fırat’a teşekkür ediyorum. Sayın vekilimiz ziyaretleri esnasında özellikle bizimde üstünde durduğumuz 182 Çağrı Merkezi ilimizin inanç turizmi olma açısından en önemli değeri olan Sahabe Projesi ve yine ilimizin turizm ile ilgili bizleri bilgilendirdiler. Bu önemli konuların ilimize önemli katkılar katacağını umut ediyor bu konuda biz Adıyaman basınına ve Adıyaman Gazetecileri Cemiyetine her zaman olduğu gibi üstümüzde ne gibi vazife düşerse yapmaya hazır olduğumuz belirtmek isterim.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner359
28
açık
Günün Anketi Tümü
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 03:45
Güneş 05:22
Öğle 12:38
İkindi 16:28
Akşam 19:45
Yatsı 21:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü