Ligde zor günler geçiren takımımız Adıyamanspor geçen hafta Akçabatsebatspor ile karşılaştı. Adıyamanspor için büyük önem arz eden bir maçtı.
Öyle bir maçtı nefeslerin bile yetmediği, kalplerin götürmediği kader maçıydı belkide, umutlar tükenmez hiçbir zaman ve yine şans bizden yanaydı. Sarıyer ile Hacettepe’nin 2-2 berabere kalması bizim için büyük bir avantajdı.
Adıyamanspor’un Akçabatsebatspor’u 2–1 yenmesi sonucunda ligde kalmayı başardık. Taraftar olarak maç öncesi stada giderken hüzün vardı içimizde, büyük bir burukluk vardı. Ya takımız düşerse diye..
Maçın bitmesinin ardından sahada ki sevinç görülmeye değerdi doğrusu, ağlayan, gülen, göğsü kabaran bir sürü insan..
Ligde kalmanın sevinci vardı yüreğimizde, Kulüp Başkan’ı Nöfvel Bozdoğan, ekip arkadaşları ve taraftar ağlayıp sevince boğuldu..
Evet asıl konumuza gelelim..
Öncelikle birilerinin bu takıma sahip çıkması lazım?
Herkes elini taşın altına koyup vicdanını dinlemeli?
İlimizin tek profesyonel takımını sadece Kulüp Başkanının değil hepimizin takımı?
Tüm kurumlar, STK’lar Sivil Toplum Örgütleri, İş Adamları herkes sahip çıkmalı bu takıma?
Yaparım, ederim demeyle olmuyor, lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef?
Çevre illerimize baktığımız zaman profesyonel takımları 1.ligde mücadele ediyor, neden bizim takımımız 1. ligde oynamasın birileri bu takıma sahip çıkmalı artık?
Maddi anlamda zor günler geçiren takımımız Adıyamanspor, bu sıkıntılar içerisinde ligde kalmayı başarıyorsa, takdir etmeliyiz. Yuh çekmemeliyiz?
Bir nebzede olsa da takıma destek sözü veren bazı kurumlar her şey olup bittikten sonra her ne hikmetse verdiği sözü unutuyor?
Ben Ruhi Akan olarak şöyle örnek vereyim İlimizdeki büyüklere;  Adıyaman’da hep şu var Bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın, Eleğimi Eledim Duvara Astım… kim ne yaparsa yapsın bananeee..