banner354

İşlenen bu katliamla vefat eden ve yaralananlar kazandı; katillerle,destekçileri kaybetti. Kur'an'ın müjdesi böyle. Ayrıca katiller, insanlığın lanetini üzerlerine aldılar, nefrete de layık oldular.

Şehadet ve gazilik mertebesi kolay kazanılmaz. Kazananları kutluyor, yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. Katillere gelince:

Evvela bunları lanetliyoruz, insanlığın yüz karası ve iki dünyaları da zifiri karanlık oldu... Bu kirli işi yapanları, taraftarlarını küçültücü olaydan:

*İslâm âlemi kendine gelecek ve gaflet uykusundan uyanacak ve olup bitenlere bakacak, kendini ıslah edecek ve de gayrete gelecek.

*Bir ve beraber olacak. İhtilafları kavga zeminine taşımayacak. Kendi meslek ve meşrebinin muhabbeti ile yaşayacak. Samimi(ihlaslı) olacak.

*Fazilette, dayanışmada, çalışmada ve dürüstlükte var olacak, abd yani kul olacak, ümmet olacak. İyi vatandaş, nitelikli insan olacak...

*Sevecek, şefkatle yaklaşacak, yoksula, muhtaç olana yardım edecek. Yardımlaşmada İlahi rıza gözetilecek.

*Hak ve hukuktan yana olacak. Hukukullahı ve hukuku ibadı yani kul hakkını ve kulluğu gözetecek. Allah'a kul ve iyi bir insan olacak. Haramdan ve hak yemekten kendini beri tutacak.

*İnsanlığa hava ve su kadar gerekli ve önemli olan îman ve Kur'an'a olan ihtiyacı önce kendisinde duyacak ve yaşayacak. İslami güzellikleri hayatında, ilişkilerinde gösterecek; hal diliyle tebliğde bulunacak, muhtaç olanlara anlatacak, yetiştirecek.

*İnacını, Kur'an ve Sünneti davranışları ile ilan edecek. Emin olacak, emniyet telkin edecek. İnancını yaşayacak ve benimseyecek, davranış hâline getirecek.

* İçinde, işinde, evinde yaptığı ve bulunduğu her yerde güven telkin edecek.

* Aranan, yardım istenen, yol gösteren, aydın olan ve aydınlatan olacak.

Bağırmaya-çağırmaya , gürültü çıkarmaya ne vaktimiz ve ne de mecalimiz var.

Bunları sıralamaya ne hacet, işe koyulma zamanı. Her an ve zaman çalışma, sa'y-u gayret gösterme, yetişme ve yetiştirme zamanı... Aksi, helaket ve felaket olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365