banner368

İşlenen bu katliamla vefat eden ve yaralananlar kazandı; katillerle,destekçileri kaybetti. Kur'an'ın müjdesi böyle. Ayrıca katiller, insanlığın lanetini üzerlerine aldılar, nefrete de layık oldular.

Şehadet ve gazilik mertebesi kolay kazanılmaz. Kazananları kutluyor, yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. Katillere gelince:

Evvela bunları lanetliyoruz, insanlığın yüz karası ve iki dünyaları da zifiri karanlık oldu... Bu kirli işi yapanları, taraftarlarını küçültücü olaydan:

*İslâm âlemi kendine gelecek ve gaflet uykusundan uyanacak ve olup bitenlere bakacak, kendini ıslah edecek ve de gayrete gelecek.

*Bir ve beraber olacak. İhtilafları kavga zeminine taşımayacak. Kendi meslek ve meşrebinin muhabbeti ile yaşayacak. Samimi(ihlaslı) olacak.

*Fazilette, dayanışmada, çalışmada ve dürüstlükte var olacak, abd yani kul olacak, ümmet olacak. İyi vatandaş, nitelikli insan olacak...

*Sevecek, şefkatle yaklaşacak, yoksula, muhtaç olana yardım edecek. Yardımlaşmada İlahi rıza gözetilecek.

*Hak ve hukuktan yana olacak. Hukukullahı ve hukuku ibadı yani kul hakkını ve kulluğu gözetecek. Allah'a kul ve iyi bir insan olacak. Haramdan ve hak yemekten kendini beri tutacak.

*İnsanlığa hava ve su kadar gerekli ve önemli olan îman ve Kur'an'a olan ihtiyacı önce kendisinde duyacak ve yaşayacak. İslami güzellikleri hayatında, ilişkilerinde gösterecek; hal diliyle tebliğde bulunacak, muhtaç olanlara anlatacak, yetiştirecek.

*İnacını, Kur'an ve Sünneti davranışları ile ilan edecek. Emin olacak, emniyet telkin edecek. İnancını yaşayacak ve benimseyecek, davranış hâline getirecek.

* İçinde, işinde, evinde yaptığı ve bulunduğu her yerde güven telkin edecek.

* Aranan, yardım istenen, yol gösteren, aydın olan ve aydınlatan olacak.

Bağırmaya-çağırmaya , gürültü çıkarmaya ne vaktimiz ve ne de mecalimiz var.

Bunları sıralamaya ne hacet, işe koyulma zamanı. Her an ve zaman çalışma, sa'y-u gayret gösterme, yetişme ve yetiştirme zamanı... Aksi, helaket ve felaket olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377