Gebeler Bilinçli Doğuma Hazırlanıyor

Kahta Devlet Hastanesinde gebelerin bilinçlenmesi için ücretsiz eğitim veriliyor.Kahta Devlet Hastanesinde 4 bin 557 anne adayına gebelik dönemleri ve doğum süreci ile ilgili ücretsiz eğitimler verildi.2015 yılından bu yana hastane bünyesinde...

10 Temmuz 2018 Salı 12:48
76 Okunma
Gebeler Bilinçli Doğuma Hazırlanıyor

Kahta Devlet Hastanesinde gebelerin bilinçlenmesi için ücretsiz eğitim veriliyor.

Kahta Devlet Hastanesinde 4 bin 557 anne adayına gebelik dönemleri ve doğum süreci ile ilgili ücretsiz eğitimler verildi.

2015 yılından bu yana hastane bünyesinde hizmet veren gebe bilgilendirme sınıfında doğum öncesi ve doğum sonrası yaşanan kaygılarla baş etmek amacıyla verilen eğitimler, anne adaylarının takdirini topluyor. Anne adayları, hem gebelikleri ile ilgili deneyim sahibi oluyor hemde gebelik süreci ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap buluyor.

Gebe bilgilendirme sınıfında ayrıca bebek bakımı, bebek sağlığı, emzirme ve bebeklerde beslenme konularında da özel bilgiler veriliyor.

Birimin anne ve bebek ölümlerini önlemek amacıyla kurulduğunu ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, anne adaylarına bilinçli doğuma hazırladıklarını söyledi.

Dost, “Kurulduğu günden bugüne gebe bilgilendirme sınıfımızda toplam 4 bin 557 anne adayı verilen eğitimlerle bilinçli doğum yapmıştır. Doğuma bilinçli hazırlanan gebe, hem müdahalenin niye yapıldığını biliyor, hemde doğum ekibine yardımcı oluyor. Bu sayede doğum müdahalesindeki korku ve endişe ortadan kalkıyor. Birimimiz doğrudan müracaatın yanı sıra, daha önce hayata geçirdiğimiz Gebe Danışma Hattı üzerinden yapılan başvurularda tüm anne adaylarını bilgilendiriyor. Anne adayları ve yeni doğum yapmış anneler gebe bilgilendirme sınıfımız ve bünyesinde hizmet veren danışma hattımızdan her türlü desteği alabilirler” şeklinde konuştu.

Gebe bilgilendirme sınıfında verilen eğitimler, birinci oturumda, “Gebelik Süreci”, ikinci oturumda “Doğum Süreci ve Doğum Ağrısıyla Baş Etme” üçüncü oturumda “Doğum Sonu Dönem ve Yeni Doğan Bakımı” olmak üzere toplam 3 oturumdan oluşuyor.

Eğitimi tamamlanan gebelere bilgilendirme broşürleri ile birlikte eğitim katılım belgesi veriliyor.

Son Güncelleme: 10.07.2018 18:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner440

banner357