banner354

Narinceli Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı

Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Adıyaman’ın Kahta İlçesine bağlı Narince İlkokul ve Ortaokulunda okuyan 620 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.Narinceliler Derneği tarafından 4.sü gerçekleştirilen kırtasiye...

Narinceli Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı

Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Adıyaman’ın Kahta İlçesine bağlı Narince İlkokul ve Ortaokulunda okuyan 620 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.Narinceliler Derneği tarafından 4.sü gerçekleştirilen kırtasiye...

20 Eylül 2016 Salı 16:59
66 Okunma
Narinceli Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı

Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Adıyaman’ın Kahta İlçesine bağlı Narince İlkokul ve Ortaokulunda okuyan 620 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Narinceliler Derneği tarafından 4.sü gerçekleştirilen kırtasiye yardımı törenine Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serdar Kayacan, Okul Müdürü Ebubekir Ödül, Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan, öğrenciler ve velileri katıldı.
Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçar, 2016-2017 yılında yapılacak olan TEOG Sınavında başarılı olan birinci öğrenciye bisiklet, ikinci öğrenciye tablet ve üçüncü öğrenciye ayakkabı hediye edileceğini belirterek öğrencilerin başarılı olmaları yolunda çok çalışmalarını gerektiğini söyledi.
Uçar, “Bugün 4.sünü düzenlediğimiz kırtasiye yardımının mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önceki senelerde ana sınıf ve birinci sınıfta okuyan öğrencilere yardım ediyorduk. Bu sene biraz daha çıtayı yükselterek ana sınıf, 1, 2, 3, 4 ile 8. sınıflarda okuyan öğrencilerin yıllık kırtasiye ihtiyacını karşıladık. 8. sınıfta okuyan öğrencilerimiz için okul müdürümüze nakit yardımında bulunduk. Okul müdürümüz öğrencilerimiz için bu parayla TEOG sınavı için takviye kitap ile deneme kitapçıkları satın alacak. Ayrıca TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerimize ayrı ödüllerimiz de bulunmakta. Birinci olan öğrencimize bisiklet, ikinci olan öğrencimize tablet ve üçüncü olan öğrencimize ayakkabı hediye edeceğiz. Bu hediyelerimizin okulun teşhir edici bir yerine bulunacak. Bu desteklerin karşılanmasında değerli dostlarımızın büyük emeği geçti. Bizde bu okulda okuduk. Memleketimizin kalkınması için her türlü girişimi yapmaya hazırız” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel, geleceğe yapılabilecek en büyük yatırımın eğitim olduğunu belirterek, “Narinceliler Derneği Başkanımız, her sene doğup büyüdüğü köyün öğrencilerine sahip çıkıyor. Ben gerçekten kendisini tebrik ediyorum. Bunun diğer derneklere de örnek olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, insanların doğup, büyüdüğü yerlerin unutulmaması gerektiğini söyleyerek, “Birçok yere davet ediliyoruz, bir çok yerde bulunuyoruz. Gerçekten çok kalpten ve içten gelen duygularla yapılan hizmetlerin bir ayrı. Narinceliler Derneği Başkanımız okudukları dönemde kitaplarını koyabilmek için naylon poşet bulamadıklarını belirttiler. Bugün gerçek hasretten, özlemden, coğrafyadan çıkarak çalıştıkları yerde köylerini, yaşadıkları yerleri unutmayan ve geçmiş olduğumuz süreç içerisinde köylerine kurdukları dernek vasıtasıyla yardımda bulunan kıymetli derneğimizin yöneticilerine ve derneğimizin faaliyette bulunması için katkıda bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri unutmamız lazım. Birliğimizi, beraberliğimizi, özümüzü, çocuklarımızı, milletimizi unutmamamız lazım. Bunlar küçük şeyler ama toplumu birleştiren işlerdir” ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamaların ardından öğrencilere çanta ve kitap yardımında bulunuldu.

Son Güncelleme: 20.09.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365