Kimler tarafından belgelenmiş, kimler tarafından bu yetki verilmiş ve her gün milyonlarca insanları arayarak performans artırıcı ilaç ve değişik ilaçlar satıyorlar. Bu konuda Sağlık Bakanlığı haberi var mı ve bu konuya bir an el koyması lazım. İnsanların bilinçli olmayışı ve ihtiyaç duyuşundan dolayı kimsede ihtiyaç duymadan habersiz şekilde alıyor ve kullanıyor sonrası kara toprak.

Bizlerin ve milyonlarca insanların cep telefonlarını arayarak performans artırıcı ilaç diye inanları günde 10 kere arıyorlar. “Sizleri uzman danışmana aktaracağız” diyor ihtiyacınız varsa “1”, ilgilenmiyorsan… diye söylemlerde bulunuyorlar. Yaşlı insanlar bunları bilmeyerek ihtiyacı var diye alıyorlar. Sonrasında sıkıntı yaşıyorlar ve bilinmeyen yerden ilaç alıyorlar.

Eğer böyle bir sağlığı rahatsız etmeyen ilaçları varsa her insanın ihtiyacı varadır, ala bilir ama nerden onları bilsinler.

Bu şirketler hangisi Sağlık Bakanlığının onayıyla satıyor ve hangi sağlı kurumun belgeleri ile satıyor. Bakanlığı tarafından onaylanarak eczanelerde satılsın, biliyoruz eczanelerde var olduğunu. Bu insanların sattığı ilaç farklı olduğunu iddia ediyorlar. Yaşlı insanların söylemlerinde çıkıyor, bu konuda Sağlık Bakanlığını sesiz kalmamasını ve bu konuda gerekeni yapacağına inanıyorum.

Not: İsterlerse Aranan Numarayı Greken Yerlere Verebiliriz ..