banner354

Ressam Serbest’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Sanatçı zeki serbest’in sanko sanat galerisi’ndeki

Ressam Serbest’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Sanatçı zeki serbest’in sanko sanat galerisi’ndeki

05 Ocak 2013 Cumartesi 21:56
377 Okunma
Ressam Serbest’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor
Kişisel resim sergisi sanatseverleri ağırlıyor
 
Sanko Sanat Galerisi’nde kişisel resim sergisi açan sanatçı Zeki Serbest, Gaziantepli sanatseverlerden büyük ilgi görüyor.
 
Doğal güzellikleri ışık ve renk oyunlarıyla tuvale yansıtan ressam Zeki Serbest’in, Sanko Sanat Galerisi’ndeki 70. kişisel sergisinde, memleketi Samsun’un Ladik ilçesinden esinlenerek yaptığı 38 eseri yer alıyor.
 
Anadolu’nun güzelliklerini paylaşmaktan mutluluk duyan Serbest, ‘’Beni Türkiye’nin neresinden davet etseler giderim. Çünkü benim topluma resim nedir, sanat nedir, güzellik nedir, doğru nedir yaymam lazım’’ diyerek sanatın ve sanatçının önemine vurgu yapıyor.
 
Gaziantep’te böyle güzel galerinin olmasının sanatçılar için büyük bir şans olduğunu ifade eden Zeki Serbest, sanatseverlere de ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
 
SANATÇI
1946 yılında Samsun’da doğan Zeki Serbest, ilk, orta ve İlköğretmen Okulu öğretimini Ladik’te yaptı. 1968 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nü bitirdi. Mezun olduğu Akpınar İlköğretim Okulu’nda 12 yıl, daha sonra İzmir’de öğretmenlik yaptı ve emekli oldu.
 
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi olan sanatçı, 70 kişisel sergi açtı. Çok sayıda yarışma ve 121 karma sergiye katılan Serbest’in, yapıtları yurtiçi, yurtdışı özel ve resmi koleksiyonlarda bulunuyor.
 
Serbest’in, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde 28 Aralık’ta açılan sergisi, 11 Ocak’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
Son Güncelleme: 05.01.2013 21:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365