banner354

Ressam serbest’ten, sanko sanat galerisi’nde sergi

Doğal güzellikleri ışık ve renk oyunlarıyla tuvale

Ressam serbest’ten, sanko sanat galerisi’nde sergi

Doğal güzellikleri ışık ve renk oyunlarıyla tuvale

25 Aralık 2012 Salı 13:43
454 Okunma
Ressam serbest’ten, sanko sanat galerisi’nde sergi
Yansıtan sanatçı serbest, 28 aralık’ta gaziantep’te sanatseverlerle bir araya gelecek
 
Ressam Zeki Serbest, Sanko Sanat Galerisi’nde 28 Aralık Cuma günü kişisel resim sergisi açacak.
 
Sanat Tarihçisi Filiz Kımılı, Serbest’in eserlerini, “Fizikötesi değil de insanca bir anlayışı muştulayan, yaşanılan güzellikleri günümüze yansıtan, ışık ve renk oyunlarıyla görsel etkiyi canlı tutan, çekici kılan öznel yorumlar ile sanatçının iç yaşantısındaki düşlemleri, özlemleri anlatıyor” diye yorumluyor.
 
Yalınlık ve akılcılığın sanatçının vazgeçilmezi olduğuna dikkati çeken Kımılı, Zeki Serbest ile ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor:
 
“Doğayı özümseyip, renklerle konuşması, özgünlük ve bireysellikle bütünleşen bir eylem olarak varlığını hissettiriyor. İnsan ve doğa arasındaki şiirsel anlayış, sanatçının yaşam felsefesindeki izleri duyumsamamıza neden oluyor.”  
 
SANATÇI
1946 yılında Samsun’da doğan Zeki Serbest, ilk, orta ve İlköğretmen Okulu öğretimini Ladik’te yaptı. 1968 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nü bitirdi. Mezun olduğu Akpınar İlköğretim Okulu’nda 12 yıl, daha sonra İzmir’de öğretmenlik yaptı ve emekli oldu.
 
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi olan sanatçı, 71 kişisel sergi açtı. Çok sayıda yarışma ve 121 karma sergiye katılan Serbest’in, yapıtları yurtiçi, yurtdışı özel ve resmi koleksiyonlarda yer alıyor.
 
Serbest’in, 28 Aralık Cuma günü saat 17.00’de Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 11 Ocak’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
 
 
 
 
Son Güncelleme: 25.12.2012 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner323

banner357

banner365