banner368

İnsanlar, layık oldukları yönetimlerle idare edilir; bilinen bir hakikat, bundan ötesi olamaz. İstanbul seçimine ve yapılan tüm seçimlere de böyle bakılmalı…

*“Hizmet etme” fırsatı verilenler, hizmet etmeli.  Milletin gönlünde yerini koruyabilmeli. Zirvede kalmak, zirveye çıkmaktan daha zordur.

Kazananlara, millete hizmet etme; kaybedenlere de kendini yenileme ve çalışma fırsatı doğdu. 2023’ e kadar olan zaman dilimi güzel bir fırsat.

*Bu seçim sonuçlarını hayra yorumlayıp enerji boşalması gibi görebilmeliyiz. Muhalefet için de rahatlama ve hizmet dönemi fırsatı doğmuştur.

Bu seçim sonuçlarının hayırlı olacağına inananlardanım. Ayrıca bu gelişmeler, net bilinmeyen gerçekleri, olayları gün yüzüne çıkarıyor. İç muhasebe yapma zamanı. Örneğin:

* 31 Mart seçimi ile İstanbul halkının kararı üzerindeki sisli perde kaldırıldı. Hile ve yolsuzluk şaibesini sildi, milletin kararı 23 Haziran seçiminde netleşti. Seçim yenilenmese idi, halktaki bu tercih bilinmeyecekti. Bu nedenle tekrar edilen bu seçimde halkın istek ve taleplerinin öğrenilmesi ve yönetimde yapılan yanlışların bilinmesi, büyük fayda ve hayra götürecektir. Şöyle ki:

*Ak Parti ve “Cumhur İttifakı”; milletin kararına dönüp bakmalı ve yapılan uyarılara kulak vermeli.

*Eleştirilen konulara, kişilere ve duman çıkan yerlere, mekanlara nazarlar çevrilmeli, mercek altına alınmalı ve gerekenler yapılmalı.

*Genelde iş bekleyen, işsiz kalan gençlerin ve ailelerin durumları mercek altına alınmalı...

*Güzel mekânlarda ve bol paralarla/ kredilerle üniversite okuyan, fakat mezun olunca da işsiz kalan öğrencilere bakılmalı. Bu kesimin tepkileri, talepleri ölçülmeli ve bunlara cevap bulunmalı. Sunulan bazı imkanlar, fayda yerine zarar verebilir. Rahata alışmak başarı yollarını tıkayabilir.

*İşe alımlardaki mülakatlara yapılan eleştirilere kulak verilmeli. Yapılan yanlışlar, eleştiriler dikkate alınmalı. Geçmişte uygulanan, puana dayalı merkezi sisteme dönülmeli. Bu öğrenciyi çalışmaya ve öğrenmeye yönlendirir.

*Tolumu ıslah etme, insanları kazanma yöntemlerini gözden geçirme ve doğru değerlendirebilme yollarına bakılmalı.

*Katı tonlu, sivri söylemli siyaset dönemi kapanıyor ve kapanmalıdır.

*Tüm temennimiz; ülkemizin, milletimizin kazanması ve değişim becerisini gösterip kendisini yenilemesidir.

*Değişim ve yenilenme zamanıdır. Yanlışlarda diretmek zarar verir.

*Netice-i kelam: Uzun bir yenilenme süreci, 2023’e kadar yeterli zaman var.

Bu seçimler, hayırlı olmuştur vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377