banner368

Dr. Zülfikar Işık Hakkın rahmetine kavuştu, Mekânı cennet olsun inşallah.

Gök kubbede, hususan ilimiz Adıyaman'da hoş bir seda, güzel hizmetler, eserler bıraktı, ebedi âleme göçtü. Yolu açık olsun.

İnsanımıza, dünün çocukları ve günümüzün gençleri, yetişkinleri olan hemşerilerimize büyük emekler verdi. Ayrıca:

Yaşantısı, insani ve örnek kişiliğinin yansıra mesleğindeki liyakati ve merhameti ile temayüz etmişti. Yoksul ve dar gelirli insanlarımıza büyük yardımları olmuştu.

Vefatı, bizler ve ailesi için büyük bir kayıp olmuştur. Ama şahsı için inşallah rahmet olmuştur. Çünkü sevdiği Rabbine ve Onun Habib-i Muhteremine ve ahirete irtihal eden dost ve yakınlarına ulaştı.

Her insanın mutlaka tadacağı, “zevk ve lezzetleri tahrip eden ölümü” kendimiz için nasıl güzelleştirebiliriz?

Başta hayatımızı ve sevdiklerimizi elimizden alan ölüme dur diyecek bir güç madem yoktur. Geriye tek çare kalıyor:

Ölümü kendimiz için ebedi bir âleme, ebedi saadete giden yolda, açılan kapıya dönüştürmek şıkkı kalıyor. Bunu da Kur’an ve Kur’an’ı bize öğreten Peygamberimiz göstermiştir.

Allah ve Ahiret gününe inanmakta, Kur'an'a ve İslamiyet’e imanda öyle bir güzellik var ki; dünyanın gam ve kederlerinden cennetin bağ ve bahçelerine, ebedi saadete yapılan bir yolculuğun ilk menzili “kabir” olarak tarif ediyor. Kabre girebilmenin yolu da ölümdür. İman ise ölümü “vuslata”/kavuşmaya çeviriyor. Ölüm, ehli iman için sonsuz huzura gitmenin pasaportu niteliğine dönüşüyor.

Bu dönüşüm donanım ve liyakat ister. Hukukullah /Allah’ın bizden istedikleri ile hukuk-u ibada /kul haklarına riayet /uymayı gerektirir. Kısaca düzgün ve dürüst kul/insan olma vasıflarına sahip olmayı gerektirir. Hem kendimize, hem çevremizde yaşayan ve var olan tüm varlıklara zarar vermeden yaşamayı prensip edinmekle olabilir.

Ne mutlu o kimselere ki; "ebedi saadeti" kazanıp, sevdiklerine, vefat eden yakınlarına kavuşabilenlere. Böyle düşünmek, inanmak ve İman etmek dünyada bile insana cennet hayatını yaşatıyor. İnsanı, yaşanan bu acılardan, kayıplardan ancak ahirete olan iman kurtarır ve teselli edebilir.

Vefat eden merhum Dr. Zülfikar Işık’a ve tüm dost ve akrabalarımıza Rabbimizden mağfiret talep ediyoruz. Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner369

banner377