banner428

Kıymetli ve değerli olan öğretmenlik mesleği, öğrenciler ile değer kazanır. Günümüzde yaşanan covit 19 nedeni ile ne yazık ki yüz yüze eğitimin güzelliğinden mahrumiyet yaşanıyor.

Toplumun tüm fertleri bu mahrumiyetin giderilmesi için üzerine düşen sorumluğu yerine getirmelidir. Aksi, yayılan bu pandeminin vebali büyük ve zararı da azim olu.

Salgın dönemlerinde her insan sorumluk taşımak zorundadır. Bu tür salgınlar, umumun hatasından yol bulup yayılırken, bununla mücadele de birlikte yapılırsa başarı elde edilir.

Eğitim, bir milletin geleceğinin teminatıdır. Geleceğe güvenle yürümenin yolu, sağlıklı eğitim ve iyi yetiştirilmiş insan gücü ile elde edilir. Bu nedenle yüz yüze eğitimin önündeki tüm engelleri milletçe kaldırmaya çalışmalıyız. Çünkü: Eğitimde önemli olan "göze bakıp kalbe hitap etmek” inceliği vardır. Günümüzde bu acı mahrumiyet yaşanmaktadır.

Öğretmenlerimiz, uzakta da olsa öğrencilerinin kalbine girmenin yolunu bulmalıdır. Çünkü kalptan kalbe yol vardır. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin kalbine girmenin yolunu bulup mutlaka bu zor işi başarabilmeli ve öğrencilerimizin kalbine girmelidirler. Bunu başardıkları ölçüde “öğretmenlik” mesleği icra edilmiş olunur ve başarı elde edilir.

Günümüzde bu iletişim, mikro ve makro düzeyde hemen hemen her alanda yapılmaktadır. Öğretmenlerimiz de eğitimde bunu başarmalı ve kendi öğrencilerinin gözlerinin içine bakarak uzaktan kalplerine girebilmenin yolunu bulmalıdır. Günümüz teknolojisi bize bu fırsatı sunuyor. 

Uzaktan da olsa öğrencilerinin gözüne bakarak kalbine giren ve gönüllerinde taht kuran tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner357