banner344

İnsanın olduğu her yerde sanat da vardır. Geçmiş dönemler incelendiğinde insan oğlunun ortaya çıkışı ile birlikte sanat eserlerde varlığını göstermeye başlamıştır. Bu durum insanın kendini herhangi bir araçla kendini ortaya koymak istemesinden kaynaklanır. Çünkü sanat inanın duygu ve düşüncelerini herhangi bir araç yoluyla yansıtabilmesidir.

                Sanat sezgi den doğar  sezginin olduğu yerde sanat sanatın olduğu yerde sezgi vardır. Sezgi bilinmeyenden gelir sanatçı bilinmeyeni hisseder ve o hissettiği şeyi eserine yansıtır ,sanatçı bilir ki ruhsuz bir çalışma ölü  bir bedene benzer , bir  sanatçı için hissetmek ve sezmek çok önemlidir ,bunun için bilinmeyenin sesine kulak vermek gerekir ,sezgi çok ince ve narindir anlık olarak gelir gerçeği bize hissettirir ve sesiz gider işte o anı yakalayıp eserine yansıtan kişi gerçek sanatçıdır bilinmeyenin sesini duymuştur ,Bana göre o anlar çok anlamı ve değerlidir.

                Akif Manaf Hocamız sezgi üzerine su sözlere yer vermiştir. ”Sezgiye dayanan yaratıcılık hayatı anlamlı kılar. Sezgisel yaratmak hayata anlam katmak demektir. Yaratıcılık  sezgisel dır .Sanat, aşk ,estetik  ,birliktelik vb.sezgi temelidir .”demiştir.

              Herkesin Sezgi Gücünü  Keşfetmesı Dileğimle Sanat Ve Sezgi İle Kalın ...

    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner343

banner293

banner323