banner354

Metiner’e Coşkulu Karşılama

Metiner’e Coşkulu Karşılama “Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım”

Metiner’e Coşkulu Karşılama

Metiner’e Coşkulu Karşılama “Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım”

20 Eylül 2011 Salı 17:50
410 Okunma
Metiner’e Coşkulu Karşılama
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, dün Kâhta ilçesinde coşkulu bir törenle karşılandı.
Adıyaman Havaalanı kavşağında, Kâhtalı partililer ve sevenleri tarafından konvoy eşliğinde karşılanan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı.
Kâhta’da ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden Milletvekili Mehmet Metiner, partililerle hasbihal etti. Partililerle dertleşme niyetinde olduğunu belirterek bir konuşma yapan Metiner, hiç kimsenin bir diğerinden ayrıcalığı olmadığını belirterek, “hepiniz bizim için çok değerlisiniz” dedi.
Metiner, Yarın (bugün) Kâhta Zeus Otel’de Kâhta’ya bağlı köy muhtarları ile Kahta Merkez Mahalle Muhtarlarının katılacağı bir istişare toplantısı düzenlediklerini, toplantıya kendisiyle birlikte Kahta Kaymakamı Metin Esen, İl Genel Sekreteri Kenan Doğan ve Kahta İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Can’ın da katılacağını, köy ve mahallelerin sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışacaklarını belirtti.
Metiner, aynı toplantıyı diğer milletvekillerinin de katılımıyla diğer ilçelerde de yapacaklarını belirterek, “Bu dört yıl Adıyaman’ın hizmete doyduğu yıl olacaktır. Adıyaman’ı farklı bir yere taşımamız gerekiyor.” dedi.
AK Partinin hizmet partisi olduğunu söyleyen Metiner, “verdiğimiz her sözü yerine getirmek için 24 saat çalışacağız” dedi.
Metiner, “Eğer bir köyde vatandaşımızın sorunu var ve biz Ankara’da rahat uyuyorsak, demek ki hizmet edemiyoruz.”
Vatandaşa hizmette bahane olamayacağını söyleyen Metiner, “Benim vatandaşım içme suyu bulamıyorsa, bürokratların bahanesinin arkasına sığınıp, o vatandaşımızı susuz bırakamam, çözüm üretirim” dedi.
AK Parti Milletvekilleri olarak uyum içersinde çalıştıklarını belirten Metiner, “Ayrımız, gayrımız yok” dedi.
Metiner, “Şerefi, kardeşliği ırkta, mezhepte, meşrepte aramadıklarını, “O ki insandır, bizim kardeşimizdir. Hiç birimizin, bir diğerinden üstünlüğü yoktur. Bütün üstünlük anlayışlarını cahiliye anlayışı olarak kabul ediyoruz ve ayaklarımızın altına alıp eziyoruz. Peygamberimizin gözünde Etopyalı, Habeşistanlı köle Bilal, öz amcası Mekke Aristokratlarından Ebu Lehep’ten de, Ebu Cehil’den de üstündü. Bizim ölçümüz bu. Mehmet Metiner’in hiçbir ayrıcalığı yok. Ben sizin seçilmiş bir kardeşinizim. Ankara’da size hizmet için bulunuyorum. Kutsallığı, üstünlüğü bende aramayın, üstünlük sizde. Siz olmazsanız biz hiçiz. Halkın iradesinin karşısında hiçbir güç duramaz. Sayın Başbakanımızın Libya’da dediği gibi halk ne isterse o olacak. Bunun lamı cimi yok. Hiç kimsenin halkın üzerinde bir değeri yoktur. Ben babamdan dolayı değerliyim diyenler halt işliyorlar. Kimse babasından dolayı, ırkından dolayı, soyundan dolayı, sopundan dolayı değerli değildir. Hiç birimiz annemizi, babamızı seçerek dünyaya gelmiyoruz. Irkımız, mezhebimizi seçerek dünyaya gelmiyoruz. Ama insanız. İnsan, kendi değerini, kendisi meydana getirir.” Dedi.
Ülkeyi değiştirmek için önce kendimizi değiştirmemiz gerektiğini söyleyen Metiner, “Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, Adıyaman’da değişecek. Biz eski Türkiye’nin siyasi anlayışlarını bırakacağız. Biz 30-40-50 yıl öncesinin, Kahta’nın anlayışıyla siyaset yapamayız. Biz kardeşiz ve bir aileyiz. Var mı ötesi. Biz kol kola gireceğiz, yan yana yürüyeceğiz var mısınız?” dedi.
Partililerin yoğun alkışları arasında konuşan Metiner, “Yan yana yürümek varken, önünüze geçmemize gerek yok. Yüreklerimizi bir birimize katalım, kardeşçe yürüyelim.”
Herkesin aldığı görevi icra etmekle yükümlü olduğunu, bunun bir üstünlük vesilesi sayılmaması gerektiğini belirten Metiner, “Dedikodu dönemi, hizipçilik dönemi bitmiştir. Hepimiz AK Partiliyiz. AK Parti, büyük bir ailedir. Bu ailenin bir üyesi olmak şereftir. Birimizin hukuku, diğerinin hukukudur.” dedi.
AK Partili olmanın yiğitlik olduğunu da söyleyen Metiner, “Eski tarz siyaset anlayışını değişeceğiz. Mevlana’nın dediği gibi bugüne dair yeni şeyler söylemenin zamanıdır” dedi.
Son Güncelleme: 20.09.2011 17:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner293

banner323

banner357