banner463

banner440

banner357

banner369

Vekil Aydın ve Erdoğandan’dan AGAD’a ziyaret

Adıyaman Gazetecileri Cemiyetini ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Ziyarette vekillerin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat ve bazı partililer yer aldı.

SİYASET 12.02.2012, 17:30 12.02.2012, 17:30
293
Vekil Aydın ve Erdoğandan’dan AGAD’a ziyaret
 
AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN;
“TEŞVİK KONUSUNDA ISRARLI TAKİPLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Meclis’in ve Türkiye’nin yoğun gündeminin ardından ilk fırsatta soluğu Adıyaman’da aldıklarını belirten milletvekili Aydın, Adıyaman’a geldiklerinde de Hemşerilerin sorunlarını dinlemeye çalıştıklarını ifade etti. Aydın “Adıyaman’ın ve Türkiye’nin gündemini konusunda Adıyaman’a geldiğimiz günden bu yana çok verimli değerlendirmeler yaptık. Türkiye’nin gündemi Adıyaman’ı ilgilendiriyor haliyle. Tabi Adıyaman’ın kendine özel gündemi var. Teşvikle alakalı Adıyaman’ın hak ettiği yerde olabilmesi için Ekonomik koordinasyon kurulundaki tüm bakanlarımızla defalarca görüştük. Adıyaman’ın geçmiş dönemdeki sıkıntılarını ifade ettik. Yeni kalkınmışlık indeksine göre o illerin teşviklerden istifade noktasında çalışmaların yapılaması için önerilerde bulunduk. Bizi mutlu eden olay, o değerlendirmedeki bakanların özelikle de Başbakan yardımcımız Ali Bababcan Adıyaman’ı çok iyi bilmesi ve tanıması. Biz teşvikleri değerlendirirken en 20 defa Adıyaman’ı konuştuk, değerlendirdik. Şu an gelinen noktada çok iyi bir konumda olduğumuzu söyleyebilirim. Taleplerimiz uygun görüldü, bakanların görüşü de bu yönde. Bu konuda ısrarlı takiplerimiz devam edecek. ”
 
“NEMRUT KAPSAM OLARAK, TAPUSAL OLARAK DA ADIYAMAN’INDIR”
Nemrut konusuna da değinen Ahmet Aydın, “Milli Parklar Genel müdürlüğünün yanlış, haksız ve haddini aşan bir takım açıklamaları oldu. Nemrut dünya mirasında var olan bir güzellik. Dünyanın en geniş açık alan müzesi, güneşin en güzel doğup battığı yer. Nemrut kapsam olarak, tapusal olarak da Adıyaman’ındır. Onu herkes bilsin. Ama biz Adıyaman olarak Nemrut’tan ne kadar istifade ettik bunu sorgulamak lazım. Yeteri kadar turist geliyor mu? Gelen turistler Adıyaman’a ve Türkiye turizmine ne kadar katkı sağlıyor? Bunun alt ve üst yapı çalışmaları, tanıtımları ne denli yapılıyor, bunları sorgulamak lazım. Bizim sadece Nemrut ile değil, Kahta’da, Gölbaşı’ndaki tabiat parkına kadar, Gerger Kalesi’nden tutunda Çelikhan’daki yüzen adacıklara bir çok tarihi ören yerine sahibiz. Bütün ilçelerimizde farklı güzellikler vardır. Ki Adıyaman 15 turizm kentinden biridir. Nemrut ile ilgili 15 Km’lik bir yol çalışması yapıldı. İkinci bir yol çalışmasına devam ediliyor. Kahta kalesi’nde 6-6,5 trilyonluk bir onarım devam ediyor. Yine Tuz Hanı projesinin mahkeme süreci halloldu diye biliyorum. Parasal bir sıkıntı yok. Pirinde ciddi sorunlar olduğunun farkındayız. Bir şekilde çözüme kavuşturmamız lazım. Adıyaman’da şu anda 5 yıldızlı 4-5 otelin yapılması lazım. İsmi olan otellerden 4-5 tane Adıyaman’da olması lazım. Bunu siyasiler ve STK’lar olarak gündeme getirerek çağrıda bulunmamız lazım.”
“SULU TARIMI ÖNEMSİYORUZ”
Sulama konusuna da değinen Vekil Aydın, “Sulama Adıyaman için çok önemli. Sulama projeleri de bizim için çok ciddi projeler. Bu dönem için ve bir çoğunun tarihi de belirlendi. Bir taraftan Çelikhan’daki Çat tüneli projesi bitmek üzere. Kahta’da Büyükçay Projesinin planlamaya aldık. Koçali, Gömükan proje tarihleri çıktı. Aslanoğlu Projeleri, Besni ve Gölbaşı’nda Çetintepe projeleri, Samsat’ta 2. pompaj istasyonu derken bir bütün olarak Adıyaman il ve ilçelerinde bu tür projeleri yapıyoruz. Teşvik ile birlikte yeni bir organize sanayi içi yer tahsisine ihtiyacımız var. Birinci organize sanayi dolmuş durumda. Organize sanayi bölgesinin genişletilmesi ile ilgili bakanlarımız ve müdürlüklerimiz ile görüştük. Teşvik alsak bile parsel istiyorlar verecek parselimiz yok. Adıyaman’ı düşünüyoruz, Türkiye’yi düşünüyoruz.”
 
“TÜRKİYE’YE HUZURUN GELMEMESİNİ İSTEYENLER VAR”
Türkiye huzura doğru gittikçe bakıyorsunuz pat diye bir şeyler çıkıyor. Demokratikleşme dedik Habur olayı oldu. KCK operasyonları sürerken PKK ile operasyonlar devam ediyordu. Bölgeye ciddi yatırım gidiyordu. Bölge insanında bir rahatlama oldu derken pat diye bir Uludere hadisesi patladı. Şimdi MİT bir sorun haline getirildi, olmaması gereken bir şey. Bunu iyi tahlil etmek, neden-sonuç ilişkilerine iyi bakmak lazım.
 
“TÜRKİYE’NİN CİDDİ MADANA TERÖRLE MÜCADELE SORUNU VAR”
Son olayda da MİT bir istihbarat kuruluşudur. Görevi zaten bir çeşit illegal örgütlerin içine sızıp onlar gibi olarak, bilgi paylaşımını devletin yetkili kuruluşlarıyla paylaşmak. İstihbarat birimiyle ilgili birine sen yapamazsın derseniz istihbarat kuruluşunun varlığı tartışılır zaten. Varlığının gayesi bu. MİT kanunundaki değişikliğini de milletvekili arkadaşımız meclise sundu önümüzdeki günlerde bu yasayı çıkartacağız. Bu tartışmalar son noktayı koymak gerekiyor. MİT’e zarar vermemek gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin ciddi manada Terörle mücadele sorunu var. terörle mücadele en etkin devam ediyorken, bu kurumun yıpratılmasını doğru bulmuyorum. Muhalefetin sorumlu bir muhalefet yapması lazım. Bu yoğun gündem arasında Adıyaman Gazetecileri Cemiyetini ziyaret etmek istedik. Bizleri kabul eden Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.
 
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN;
“TÜRKİYE PİSLİKLERDEN ARINIYOR”
 
Ziyarette MİT olayı ile ilgili açıklamalarda bulundan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan bu olayın Hakan Fidan’ın bu göreve geldiğinde İsrail’in karşı çıktığını altını çizerek MİT görevini yaptığını söyledi.
Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyen odakların Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlaması gerektiğini belirten vurgulayan Erdoğan “Türkiye’nin batısında topraklar kazıldıkça içinde mermi olan boru denilen lav silahları bulundu. Türkiye’nin doğusu kazıldıkça kafatasları, kemikler çıkıyor. Türkiye pisliklerinden arınıyor. Yeni bir Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu milleti adam yerine koymayanlar, bu milletin kendilerine yönettiğini gördükçe endişeye kapıldılar. Burada Sadece MİT değil, Ak Parti ve Türkiye’nin geleceği yıpratılmaya çalışılıyor. Milletin bekasıyla ilgilenen bir kuruma yapılan bu durumun ne kadar yanlış olduğunu biliyoruz. Bunun için yasal bir boşluk var ise önümüzdeki günlerde mecliste yapılacak toplantı ile bu boşlukta düzeltilecektir.” Dedi.
 
“MİLLETİ ADAM YERİNE KOYMAYANLAR BUGÜN BAŞKA YERLERDELER”
Gazeteci Tuncay Özkan’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurusunun cevabını da değerlendirene Erdoğan; “ Bunu değerlendirmek için öncelikle Ak Parti dönemindeki ve önceki dış politikaları değerlendirmek lazım. Biz Ak Parti iktidarı ile birlikte Bölgesel bir aktör olmanın dışında Küresel bir aktör olma yönünde önemli adımlar attık. Türkiye’nin ekseni kaymadı. Komşularla sıfır politika derken çözüm odaklı bir dış politika ürettiğini bir sistemi yürürlüğe koydu aslında. Bizim Türkiye’de yaptığımız çalışmalar vesayetlerin hepsinin kaldırılması yönünde çalışmalardır. Türkiye kirlerinden arındırılıyor, temiz bir ülke olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin vermiş olduğu karar da Ergenekon yapılanmasının Türkiye’nin geçmişte yapılan kurulan bu odakların Türkiye’nin geleceğini ne kadar baltaladığının bir göstergesiydi. Türkiye’de kim, hangi konumda olursa olsun hesap verebilmeli. Milleti adam yerine koymayanlar bugün başka yerlerdeler.”
ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, İl teşkilatına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
AGAD Başkanı İbrahim ASLAN;
“MİLLETVEKİLLERİMİZİN ADIYAMAN’A VERMİŞ OLDUKLARI DESTEKLERİNİ BİRAZ DAHA ARTIRMALARINI İSTİYORUZ”
 
Başkan Aslan: “Adıyaman’ın son süreçte gündemi sıkça meşgul eden, bir nemrut olayı, teşvik yasası ile çıkan sıkıntılar, Milletvekilimiz sayın Mehmet Erdoğan’ın da belirttiği gibi Ankara’da bakanla olan görüşmelerine istinaden gelecek hafta teşvik paketi açıklanacak. Biz milletvekillerimizin Adıyaman’a vermiş oldukları desteklerini biraz daha artırmalarını istiyoruz. Özellikle Grup başkanvekili unvanıyla sayın Ahmet Aydın bey Ankara’daki ve hükümet nezdindeki ağırlığını bildiğimizden dolayı bu ağırlığının Adıyaman’a yansımasını istiyoruz. Adıyaman’da özellikle kendi partilerindeki sıkıntıları kamuoyuna yansıtmadan halkın sorunlarını giderebilecek boyuta getirilmesini umuyoruz.
 
“KAFALARDA KALAN SORU İŞATERLERİNİN GİDERİLMESİNİ UMUYORUZ”
Son süreçte kendi milletvekili arkadaşlarının sağlık ile ilgili beyanat vermelerini, Ak Parti iktidarının en hizmeti almış oldukları nokta olan sağlık alanından Adıyaman’ın son bir aydır iç çekişmeler gidip, kurumları zan altına alıp beyanat vermelerinin, Adıyaman’ın sağlıkta geriye götüreceği kanaatindeyiz. Kamuoyundaki kafalarda kalan soru işaretlerinin giderilmesini umuyoruz.
 
“KARAYOLLARI ADIYAMANDA GÖREVİNİ TAM YAPMIYOR”
Bunun yanında özellikle Karayollarının Adıyaman’ın yağan kar nedeniyle, son bir aydır, çok fazla çalışmadığını, tüm köy yollarımızın kapalı olduğunu, 2 ilçenin ve onlara bağlı köylerin yollarının kapalı olduğunu, bir hafta içinde iki ilçede elektriğin olmadığını yaşıyoruz şimdi. 2012 Türkiye’sinin Adıyaman’ında iki ilçede elektrik yoksa bugün 400 köyün yolu kapalıysa bu karayollarından kaynaklanıyor. Bugün karayolları verdiği hizmetin onda birini Adıyaman’a verememektedir. Karayolları bölge müdürlüğü ile olan diyalogların biraz daha geliştirilip Adıyaman’ın sorunlarının giderilmesini kendilerinden talep ediyoruz. Kendilerine ve tüm Ak Parti il teşkilatına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner359
34
açık
Günün Anketi Tümü
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 03:40
Güneş 05:18
Öğle 12:38
İkindi 16:29
Akşam 19:49
Yatsı 21:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü