banner463

banner440

banner357

banner369

Yerel Yönetimler Şurası Gerçekleştirildi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi’nin Başkanlığında Adıyaman’da ‘Yerel Yönetimler Şurası’ gerçekleştirildi.

SİYASET 26.02.2012, 18:10 26.02.2012, 18:10
270
Yerel Yönetimler Şurası Gerçekleştirildi
Belediye Konferans salonunda düzenlenen Şuraya AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Tut Belediye Başkanı Mehmet Akat, AK Partili Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Necmi Baykan, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Güzel, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe ve Belde Belediye Meclis Üyeleri, Yerel Yönetimler Başkanları katıldı.
 Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil tüm katılımcılara teşekkür ederek, düzenlenen Şuranın Adıyaman’a ve AK Partiye hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
 Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, “Gelişen, değişen ve Globalleşen dünyada, dünyanın geleceğini iyi okuyan ve almış oldukları tedbirlerle, gelişim ve değişimi iyi takip eden başta başbakanımız ve hükümetimiz. Başta kendi bölgesinde dünya siyasetine yön veren bir konuma gelmiştir. Yerel yönetimler olarak bizlerde bu gelişime ayak uydurup yereldeki hizmetlerimizi teknolojiyi de kullanıp hizmetlerimize devam etmekteyiz.  
 AK Parti’den önceki belediyecilik ile AK Partiden sonraki belediyecilik arasındaki fark sosyal belediyecilik anlayışı öne çıktı. Belediyeciliğin Fiziki belediyecilik olmadığını AK Parti döneminde göstermiştir. 2004 yılında göreve geldiğimizde bizde hem Fiziki Belediyecilik hem de Sosyal Belediyecilik anlamında birçok ilklere imza attık, ilklere imza attık” dedi.
 Aradan geçen zaman zarfında Adıyaman’da çok değişikliğin yaşandığını belirten Başkan Büyükaslan; “Hizmetlerimizin yanı sıra personelimize de ihmal etmedik. Çalışanımızın alın terini fazlasıyla ödüyoruz. Yıllardır ödenmeyen KEY ödemelerini ödedik. Gençlerimize yönelik spor alanları, eğitim kurumları oluşturduk. Taziye evlerini hizmete açtık.
 Kale Projemize start verdik, Karadağ mesire olanın yapımı devam etmekte. 140 bin ağaç diktik. TOKİ konutları sayesinde 700 gariban vatandaşımızın ev sahibi olmasına vesile olduk.  
 Araç filomuzu genişlettik, asfalt ve kilitli parke döşemelerini yaptık. Ve en önemli projelerimiz arasında yer alan Havşeri İçme Suyu projesini başta Başbakanımız, bakanlarımız ve değerli milletvekillerimizin katkılarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadık.
 İnşallah projelerimiz arasında yer alan Kale Projesi, Yeni Otogar, Musalla Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Oturakçı Pazarı Projesi, Yeni İtfaiye binası, Demir ve Çimentocular sitesi, Yeni Mezarlık alanı, Yeni Mezarlık Cami, Eğriçay Projesi, Kültür Sitesi Projesi, Atık Su Projesi, Spor Kompleksi ve Yeni Belediye Hizmet binası projelerimizi de en kısa sürede hizmete sunmak için çalışıyoruz” dedi.
Konuşmasını tamamlayan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, hazırlanmış olan slayt gösterisi eşliğinde Adıyaman Beleyesi tarafından yapılan çalışmaları anlattı.
 Çok geniş bir Coğrafyada, kısıtlı imkanlara rağmen büyük hizmetler verdiklerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Necmi Baykan; “Kısıtlı imkanlara rağmen bütçemizi en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. İlçelerimiz arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz. İl Genel Meclisi üyelerimizin ilçelerine en iyi hizmeti götürme adına göstermiş oldukları çabalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Bölgede hizmet veren Mermer Ocaklarının Adıyaman iline bir katkı sunmadığını, katkı sunmadığı gibi özellikle köy yollarının yıprandığını belirten Baykan; “Kum Ocakları, Taş Ocakları, Mermer Ocakları ve TPAO ülke ekonomisine katkı sunmaktalar ancak ilimizde yapılan çalışmalar esnasında yollarımız ağır tahribatlara uğramaktadır. O nedenle ilimizin acilen Asfalt Plentine ihtiyacımız var. Sayın milletvekillerimizden bu konuda destek istiyorum. AK Parti hükümetiyle birlikte İl Genel Meclisi üyesi olarak çalışmaya başladığımız günden itibaren, asfalt, kanalizasyon ve altyapı çalışmaları noktasında çok büyük gelişmeler kaydettik. Bunda gerek hükümetimizin gerekse de milletvekillerimizin çok büyük desteği ve emekleri var. Adıyaman’a hizmet bizler için olmazsa olmazımızdır.
 Çevre illere nazaran hizmet açısından geri kalan ilimizi kalkındırmak için herkes üstüne düşeni yapmalı” dedi.
AK Partiyle birlikte Ülke geneli istikrarın yakalandığına dikkat çeken AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “AK Partiyle birlikte yerel yönetimler çok büyük hamleler yaptı. Geldiğimiz nokta itibarıyla artık il merkezleri değil, ilçe merkezleri değil, beldelerimiz, köylerimiz ve mezralarımız bile hizmet almaya başladı.
 Çok şükür AK Parti iktidarı sayesinde hizmetler ardı ardına gelmeye başladı. Eskiden köylerimizde sadece yürüyecek bir yolumuz, çeşmesinden içeceğimiz suyumuz olsun isterlerdi oysa şimdi Allah’a şükür herkesin evinde suyu, asfalt yolu var. Çok şükür KÖYDES sayesinde çok güzel projeler hayata geçti. İl Özel İdaremiz elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor.  
 Belediyelerimiz imkanları ölçüsünde hizmetlerini sürdürüyor. Durumu iyi olan belediyelerimiz var ve durumu iyi olmayan belediyelerimize destek olmalıyız, Fakir, fukarayı yardımca olmalıyız. Hükümetimiz hiçbir şeyi esirgemiyor artık. Yeter ki sizler ayağı yere sağlam basan projeler hazırlayın getirin, biz milletvekilleri de üstümüze düşeni yapmaya hazırız. El birliğiyle ilimizin kalkınması için çalışacağız” dedi.
 Ülke geneli olduğu gibi köylerde de hayat standartlarının yükseltilmesi için İl Özel İdarenin büyük gayretleri olduğunu belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan; “Bu hizmet yarışı AK Parti Hükümetiyle birlikte başladı. KÖYDES sayesinde sadece köylerimizde değil il ve ilçelerimizde de güzel projelerin hayata geçmesine vesile oldu.
 AK Parti hükümetinin kurulduğu günden bu güne bizlere verdikleri oylarla bizleri bu güne taşıyan halkımıza ne yapsak azdır. O nedenle bizlerin en büyük sermayesi seçmenlerimizdir, bizlerde buna layık olmak için el birliğiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Adıyaman milletvekilleri olarak bizler her konuda halkımızın emrindeyiz, onlara hizmet için varız. Allah yardımcınız olsun, hizmet ve gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
 Adıyaman’da olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi; “Ak Partiyle birlikte gerek yerel siyasette, gerekse de genel siyasette çok değişikler oldu. Şayet bu güne kadar AK Parti bu ülkede iktidar olabiliyorsa bu yereldeki başarının bir göstergesidir. Hizmetin ilk ayağı yerel yönetimlerdir. Ak partiyle birlikte yerel yönetimler adına çok önemli şeyler yapıldı. Bunlar yeterli mi değil. İnşallah AK Parti hükümetinin gayretleriyle yerel yönetimlerin kalan sıkıntıları da ortadan kalkacaktır. Gerek 5394 sayılı belediye yasası, gerekse de büyük şehir belediye yasası gerekse il genel meclisine yönelik çıkarılan yasalarla birlikte çok önemli reformlar yapıldı. AK Parti hükümeti döneminde bütün yerel yönetimlere eşit oranda önemli kaynaklar aktarıldı. Kaynak aktarımı noktasında yapılan uygulama sayesinde borcu olan belediyelerden hepsi değil, yüzde kırk oranında bir kesime gidilmiştir. Bu sadece AK Partili belediyelere değil, diğer belediyelere de sağlanan bir kolaylık olmuştur. Aynı şekilde il özel idarelerine de uygulanmıştır. Belediyelerimiz çok önemli yatırımlar yapabiliyorsa belediyelerin gelir kaynaklarında çok önemli artışlar olmuştur.
 Bizler AK Partili yerel yönetimlerin farkını ortaya koymak zorundayız. Ülkemizin neresine giderseniz gidin, AK Partili beledilerin ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Bir ile girildiğinde AK Partili belediye olup olmadığını çok açık bir şekilde görmek mümkündür. Çünkü AK Partiyle birlikte AK Belediyeler ve marka şehirler ortaya çıkmıştır. Belediye Başkanımız Necip Büyükaslan ve İl Genel Meclis Başkanımız Necmi Baykan yaptıkları yatırları anlattılar çok güzel yatırımlara imza atmışlar kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.
 Katılımcılara ve desteklerinden dolayı Milletvekillerine teşekkür eden Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi’ye, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a ve Mehmet Erdoğan’a birer plaket takdim etti.
 Plaket sunumu esnasında Başkan Büyükaslan, Van Milletvekili’ne Van depreminden dolayı geçmiş olsun dileklerini iletip, ölen vatandaşların ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.
 Van halkı adına teşekkürlerini ileten Vekil Çiftçi, Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın, ülke geneli olduğu gibi Adıyaman ili de il günden son güne kadar hep yanımızda oldular, yardımda bulundular herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner359
36
açık
Günün Anketi Tümü
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 03:42
Güneş 05:20
Öğle 12:38
İkindi 16:28
Akşam 19:47
Yatsı 21:18
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü