banner344

     Dünya sürekli değişim içindedir. Hiç bir şey tekrar tekrar yaşanmaz. Hayat bir devinimdir. Bir göl de, ikinci kez yüzmesini o su çok da çoktan bir değişim olmuştur hatta içindeyken bile yüzüğün şu devamlı ana be an değişmektedir. Bir yağmurda da ikinci kez ıslanamazsın yağda devamlı yenilenerek yağar ve ıslattığı şeylerin  üzerine yenisini yağdırır. İnsan aynı  kalamaz her geçen gün beden yaşlanır, hücreler azalır, gün be gün, saçlar, tırnaklar uzar. Her nefes alış ve verişte ölüme biraz daha yaklaşırız.” Her  canlı ölümü tadacak” diye bir ayet var. Evet tadacak ama nasıl tadacağını kişi kendi bilinçli bir şekilde yaşayabilir. Bu durum mümkündür nasıl mı?  Tekâmül ederek kendinin farkına vararak, içsel yolculuk yaparak bunu korkmadan, cesurca yaşayabilir. Bir çok kişi ölümden korkar Çünkü ölüm bilinmeyendir. İnsanlarda evet öleceğiz der ama Bunu derken bile içlerinde en derinde korku oluşur. İşte bu korkuyu yaşamamak ve bilinçlenmek elinizde. Bunun tek adresi Tekâmül etmektir. Bu doğrultuda Dünyada ilk ve tek yol gösteren kaynak kitap Tekâmül Nedir ve Nasıl Tekâmül edilir ? Akif Manaf ’ ın yazmış olduğu başyapıtır.

    Kitapta Üstad şöyle diyor.” Orijinal Yoga Sistemi maddi bedeni ve evreni kullanma kılavuzudur. Eğer bu kılavuzu kullanırsanız bencillik dönüşür ve ebedi öze geri dönersiniz. Mutlak kaynağa ulaşmak için bir dönüşüm yaşarsınız. Tekâmül de budur aslında!

Paradoksu olarak tekâmül olmayandan olana, yapaydan gerçeğe doğru yani kaynağa doğru geri harekettir. Dışa doğru değil, içe doğru bir ilerlemedir. Tekâmülün gerçek temeli budur! Yani tekâmül içe doğru bir harekettir, içsek yolculuktur, içsel kesiftir.

Eğer siz ebedi özünüzü keşfetmek istiyorsanız içe doğru hareket etmelisiniz. Çünkü genel insan gelişmenin bur ilerleme olduğunu  düşünüyor. Oysa gerçek gelişim geri dönmektir. Kaynağa geri dönüştür. Unuttuğunuza doğru hareket, öze varıştır.

Tekâmül aydınlanma ve öz kaynağa doğru hareket etmektir. Tekâmül bilinenden bilinmeyene doğru bir yolculuktur. Birey bildiği bencillikten bilmediği benliğe doğru bir yolculuk yapar ve öz varlığına erişir.

Tekâmül yolunda insanın artığı her adım, yaptığı her şey,  her nefes alışı kendinin ve başkalarının yararı ve tekâmülü için yapılmaktadır. Tekâmül için savaşmak gerekmiyor. Gelişmek için mücadele etmek ve kendini parçalamak gerekmez.

Çünkü kendini parçalayınca bütünlük kayboluyor. Bütünlük için varoluşun akışını bulmak gerekiyor. Bu bir sanattır, doğru akışı bulacaksın ve o akışa doğru hareket edeceksiniz.

    Doğru akışa kendinizi bırakarak tekâmül edeceksiniz. O doğru akışı bulmak bir sanattır.” Bilgilerini vermiştir yazar.

DOĞRU AKIŞA AKMAK VE TEKÂMÜL YOLUNDA ZİRVEYE ULAŞMANIZ DİLEĞİMLE...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner343

banner293

banner323