banner428

Terör, örgütlü suçluluk alanında kendine has veya özgü, insani değerlerden yoksun bir suç örgütüdür. Toplum üzerinde, özellikle belli bölgelerde mobbing (psikolojik şiddet) uygulamaları ile geçmişte toplum çok rahatsız edilmiştir.

Hükümetin terörün her türlüsü ile yürüttüğü kararlı mücadelesi, terörün bu mobbing uygulamasını bitirmiştir. Milletimizin hükümete ve güvenlik kuvvetlerine olan güven ve itimadı sağlanmış ve her bölgede güvenlik temin edilmiştir. Bu başarı, milletin desteği ile terörü tamamen bitirecektir. İnşaallah.

Milletimiz, terörü güvenlik veya kolluk kuvvetleri ile değil, kendi aklı ve feraseti ile bitirecek ve bitirmelidir.

Bin yıllık geçmişimizi, kardeşliğimizi ve beraber oluşumuzu hatırladığımız an terör bitmiş demektir. Çünkü terör bir insanlık suçudur. Tüm insanlar. -Tabi ki, terörü destekleyen iç ve dış mihraklar hariç- büyük zarar görmektedir.

Terör, canıma, malıma, işime, eşime ve tüm insanıma, vatanıma ve milletime zarar veriyor. İçinde bulunduğum evim, ailem, insanım yanıyor. Yolculuk yaptığım gemim, vatanım batıyor. İnsanlık onuru zarar görüyor.

Hiçbir aklî, ilmî gerekçesi olmayan sebepler ile geleceğimiz ve gençlerimiz yok ediliyor.

Kurtuluş harbinde ülkemizi işgal edenlerin çocukları, günümüz terörüne destek veriyorlar, bunları tanımalıyız. Bize düşen; bu hainlere karşı "kuva-i milliye" ruhunu diriltmek ve dayanışmaktır.

İnsanların farklı renkte oluşu, farklı dili konuşması, yaşadığı bölgelerin farklılığı kavgayı asla gerektirmez. Bunlar, Allah’ın sonsuz olan ilim, irade ve kudret sıfatlarının üzerimizdeki tecellisi ve kendisini bu isim ve sıfatları ile bizlere tanıttırmasıdır.

Dil, renk, sima farklılığı rabbimizin takdiri; kültür, örf ve adet çeşitliliği ise zenginliğimizdir.

Sahip olduklarımızın kıymeti bilinmeli ki, kaybedilmesin.

Kardeşçe yaşayabilmek ümidiyle, vesselâm.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner357