banner342

“Yaratıcı olmak için evrenle uyum içinde olmalısın. Evrenle uyum içinde olan yaratıcı edim dünyevi koşuşturma ile uyumlu değildir. Evrenle uyumlu hale gelince dünyevi yaşamla uyumsuz hale geleceksiniz, çünkü günümüzün yaşamı evrenle uyumlu halde değildir.

Yaratıcılık sayesinde evrenle uyumlu hale gelirken dünya üzerindeki yaşamla uyumsuz hale geleceksiniz evrensel bir uyum ve toplumsal bir uyumsuzluk yaşanacaktır. Bu açıdan yaratıcılık çelişkili bir durumdur. Bireysel bilinç yükseliyor toplumsal bilinç ise geride kalıyor.

Yaratıcı insan toplumun en değerli üyesidir ama toplum buna değer vermez çünkü gerçek yaratıcılıktan anlamaz. Toplumun tek anladığı şey koşuşturma ve tüketmek. Yaratıcılık ise durmak ve yaratmakla ilgilidir. Bir uyumsuzluk ortaya çıkar ama bu uyumsuzluk sizinle ilgili değil toplumun uyumsuz haliyle ilgilidir.

Toplum eyleme değer verir oysa yaratıcılık eylemsizlik içerir. Yaratıcı eylemin ortaya çıkması için eylemsiz hale gelmelisin. Eylemsiz kalıp evrensel yaratıcı eylemin senin üzerinde ortaya çıkmasına izin vermelisin. Yapıcı olacaksın ama yapmayarak evrensel yaratıcılığın ortaya çıkmasına olanak sağlayacaksın.

Evrensel yaratıcılık senin aracılığınla ortaya çıkmasını sağlamak için bir kanala dönüşmesin. Yaratıcı enerjinin akmasını engellememek için egonu geri çekmelisin. Sonuç olarak, evrensel yaratıcılığın tam tezahürü için maddi ego ruhi özde erimelidir.

İşte o zaman bir birleşme, bir bütünleşme gerçekleşir ve mutlak yaratıcılığın dışa vuruşu başlar çünkü bilinmeyen, insanın özünde saklıdır. Egonu özünde eriterek mutlak yaratıcılığa yol açman gerekir. O zaman yaratıcı güç üzerinden akmaya başlar. İşte evrenle uyum içinde olan yaratıcılık budur.

Mutlak yaratıcılığın ortaya çıkması için çabalamak değil, engel olmamak gerekir. Engel olmamak için eylemsiz kalıp egonu özüne çekeceksin. EGOSAL istek ve tepkiler ortadan kalkınca yaratıcı enerji engelsiz olarak üzerinden akmaya başlar ve herkese ulaşır. Çünkü amaç almak değil vermektir.”

Bu yazı Akif Manaf Hocamızın Yaratıcılık Nedir ve Nasıl Yaratıcı Olunur? Kitabından alıntıdır. Yaşamın her alanında insan yaratıcı olur. Yeterki kişi egosunu beslemesin. Evrenin bir parçası olduğunu ve kendini ayrıştırmadığı sürece evrensel enerji onu besler.

HERKESİN YARATICI GÜCÜNÜN TEKÂMÜL YOLUNDA ZİRVEYE ULAŞMASI DİLEĞİMLE.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner323

banner293