Yaşam haritası nedir? Yaşam değişken midir? Bu soruların cevaplarını ve daha fazla bilgileri Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanına sorduk çok etkili cevaplar aldık bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

'' Yaşam akışı gizemli ve değişkendir. Değişkenliğin belirtisi devamlılıktır. Devamlı olan her şey sürekli değişir ve sürekli değişen bir şeyi asla planlayamazsın. Onu plansız bırakmak zorundasın. İşte o zaman tadını çıkarabilirsin.

Aynı yağmurun altında iki kez yıkanamazsın. Tıpkı bunun gibi aynı yaşamın akışında da iki kere olamazsın, bir kere olursun ve o bir kereyi kaçırmaman gerekir. İşte kaçırmadığın o yaşamı elde edebilirsin.

Yaşam akışı son derece gizemli, dalgalı ve süprizlerle doludur. Yaşam yolculuğu otobandaki bir yolculuğa benzemez. Yaşam yolculuğunun güzelliği macera dolu olmasıdır. Bu akış müzik, şiir, şarkı ve dansla dolup taşmaktadır.

Eğer yaşam akışında olmak istiyorsan, sürekli dans etmen gerekir. Dans etmeyenlere yaşam akışında yer yoktur. Şarkı söylemeyi unutmuş olanlar ve dans etmeyi beceremeyenler, yaşamın akışında olamazlar ve sacdece sürünerek yaşarlar.

Yaşamda güvence arayanlar yaşamın güzelliğini göremezler. Onlar yaşam körlüğü hastalığına tutulur. Yaşam körlüğü hastalığına tutulanlar hiçbir şeyi merak etmez ve hiçbir şeye şaşırmazlar. Onlar bir odun gibi yaşar ve bir odun gibi ölürler.

Merak gerçek yaşamın başlangıcıdır. Yaşamı yaşatan şey, her yerde bulunan gizeme karşı meraktır.

Çoğu insan yaşamı güven içinde sürdürmek için hazır reçeteler arıyor. Bu kesinlikle yaşamı elde etmenin yolu değildir. İnsanlar yaşamın ne olduğunu sormuyor, yaşamı nasıl yaşayacaklarını soruyor ve hazır cevaplar arıyor.''

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner440

banner357