banner354

Adıyaman'da Gaziler Günü Kutlamaları

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Adıyaman Jandarma Komutanlığı tarafından bir program düzenlendi.

Adıyaman'da Gaziler Günü Kutlamaları

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Adıyaman Jandarma Komutanlığı tarafından bir program düzenlendi.

19 Eylül 2011 Pazartesi 15:36
1201 Okunma
Adıyaman'da Gaziler Günü Kutlamaları
Protokol üyelerinin katılımıyla Askeri Gazino'da gazilere yönelik gerçekleştirilen program, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın'ın konuşmasıyla başladı. Türk ulusunu bölmeye hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen Garnizon Komutanı Yusuf Yalçın, "Türk ulusu, doğuştan sahip olduğu yapısıyla zor günlerde birleşmesini, tek yumruk olmasını bilen bir millettir ve her türlü iç ve dış tehdidi yok edecek güce sahiptir. Bugün olduğu gibi gelecekte de bu tehditler yine hüsrana uğrayacaktır. Milli
birliğimizi kanlı eylemle zayıflatmaya çalışıyorlar. Ancak bu hainler ve bunları destekleyenler çok iyi bilmelidir ki, Türk ulusunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
Gazi Hacı Erdengi ise, "Ben bir bacağımı bu vatan için verdim. Diğerini de vermeye hazırım. Eminim ki bütün gazi arkadaşların aynı duygu ve düşünceye sahiptir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Jandarma Er Ali Karataş ve Hüsnü Özyeğin Lisesi öğrencisi Ozal Özel tarafından şiirler okundu. Şiirlerin ardından gaziler ve yakınları, Garnizon Komutanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimini izledi. Programda gaziler ve yakınları yer yer duygulu anlar yaşarken, bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.
Son Güncelleme: 19.09.2011 15:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner346

banner293

banner323

banner357