banner440

banner357

banner369

Yüreklere ateş düştü

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerin acısı yüreklere ateş gibi düştü

YAŞAM 11.11.2012, 09:26 11.11.2012, 09:26
771
Yüreklere ateş düştü

GÜMÜŞHANE

Siirt 3. Komando
Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Gümüşhaneli Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi (22) hayatlarını kaybetti.

Siirt’in Pervari ilçesinde düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerden Yusuf Tüfekçi’nin (22) Gümüşhane'deki baba evine ateş düştü.

Şehidin Kürtün ilçesine bağlı Akçal köyünde ikamet eden ailesinin evine Türk bayrağı asılırken, mahallede tam teşekküllü 112 ambulansı ve sağlık ekibi bekletiliyor.
Askeri personel tarafından bilgi verilen Akçal ailesini komşuları da yalnız bırakmadı. Çok sayıda yakını şehidin Langas Mahallesi'ndeki evine akın ederken, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Serhat Önder ve Kürtün Kaymakamı Abdulselam Öztürk de aileyi ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

Baba Kenan Tüfekçi duygularını, “İzne gelmişti, geçen cumartesi yolcu etmiştim. Cuma günü Trabzon'daydım. Uyku uyumadım. İçime doğdu. Tim komutanına da bal götürmüştü. 'Oğlum verdin mi?' dediğimde daha gelmediğini söylemişti. Daha ne kadar kurbanlar vereceğiz?” sözleriyle ifade etti.
Asiye ve Kenan Tüfekçi çiftinin 2’si kız 2’si erkek 4 çocuğundan en büyüğü olduğu öğrenilen Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi’nin köyüne izne geldiği ve 3 Kasım Cumartesi günü geri döndüğü ifade edildi.
Baba Kenan Tüfekçi’yi acı haberi getiren askeri personel teselli etmeye çalışırken, şehidin annesi Asiye, kız kardeşleri Nuran ve İlknur’u ise komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

GİRESUN

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden
Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici’nin 3 hafta önce evlendiği öğrenildi.
Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi’nden yer alan Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici (24) hayatını kaybetti. Giresun’un Keşap ilçesinde oturan ve 18 Ekim 2012 tarihinde hayatını Elif Gemici ile birleştiren Hakan Gemici’nin Konya’dan bir hafta önce Siirt’in Pervari ilçesine tayininin çıktığı öğrenildi.Bir süre önce evlenen Gemici’nin Giresun’un Keşap ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, Yusuf Tüfekçi’nin ise Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Akçal köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

MANİSA

Siirt'in Pervari ilçesi Köprüçay mevkiinde meydana gelen helikopter kazasında 17 asker şehit oldu. Şehitlerden 4'ünün helikopter personeli, 13'ünün de jandarma özel harekatta görevli askerler olduğu belirtilirken, bir şehit acısı da Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne düştü.

Oğullarının şehit olduğu haberini vermek üzere Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tarık Ercan ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, ilçede Cumhuriyet Mahallesi Karaca Sokak’taki şehit askerin baba ocağına birlikte geldiler. Çetin ailesine acı haberi verdiler ve acılarını paylaştılar.

Şehit asker Anıl Barış Çetin (31), Turgutlu’nun tanınmış öğretmenlerinde Abdullah Çetin’in oğlu. Evli ve 1 çocuk babası olan şehit asker Anıl Barış Çetin’in eşi Pınar Çetin, Ankara ODTÜ Koleji'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.

Şehit evinden ağıtlar yükselirken, evin önünde her türlü ihtimale karşı 112 Acil Servis ambulansı hazır bekletiliyor.
Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin’in 2 yıl önce Ankara ODTÜ Koleji’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Çiğdem Çetin ile evlendiği öğrenildi. Pınar Çetin adlı bir kız kardeşi bulunan şehidin, 9 Kasım akşamı saat 21.30’da bir sosyal paylaşım sitesinde “Olmazsan olmazdık. Özlem ve saygıyla anıyoruz” iletisini paylaştığı da öğrenildi.

TEKİRDAĞ

Siirt’in Pervari ilçesinde şehit düşen 17 askerden geriye çekindikleri fotoğraflar kaldı.
Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu 17 asker şehit oldu. Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada şehitlerden Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı. Ersoy’un ilçede yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.

ŞEHİDİN FACEBOOK’UNDA ŞEHİT İSYANI

Şehit düşen Ersoy’un sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaştığı bir fotoğrafta ‘Yeter artık şehit vermek istemiyoruz’ yazısı dikkat çekti. Ersoy’dan geriye ise kız arkadaşı ile çekindiği mutluluk pozları kaldı.

Böbrek hastası olduğu öğrenilen şehit annesi Hatun Nilüfer Ersoy acı haberle birlikte yatağa düşerken, acılı anneyi aynı zamanda komşusu olan Psikolog Aynur Düzgünel ve 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Denetleme Subayı Albay Fazıl Tan teselli etmeye çalıştı.

Oğlu ile 2 gün önce görüştüğünü kaydeden anne Ersoy, ‘’Ah yavrum Hakkari Çukurca’da da görev yaptın. Patlamalardan sağ kurtuldun. Siirt’te mi buldu acı bizi? Yavrumun ‘Aralık’ta nişanlanacağım anne’ diyordu. Yavrumun arkadaşlarının da hepsi burada ama kendisi yok ah yavrum. Komutanım bana da silah verin, yavrumun tabancasını verin, ben de gideceğim mücadele edeceğim’’ diye feryat etti.

Şehidin annesini sakinleştirmeye çalışan şehidin teyzesi de ‘Yeğenime hep dikkat et, kaç kalleş kurşunlardan’ derdim, ama hep “Olur mu öyle şey biz kurşundan kaçar mıyız” derdi” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

ADANA

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden birinin Adana’nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi.

Siirt'in Pervari ilçesinde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığına ait bir Sikorsky S-70 helikopteri, bu sabah düştü. Helikopterde bulunan 17 asker şehit oldu. Şehitlerden birinin Adana’nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi.

Feke Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ve diğer yetkililer ailesine haber vermek için ilçeye bağlı Gürümze köyüne gittikleri ailesine acı haberi verdikleri öğrenildi. Şehidin, 1 kız bir de erkek kardeşi olduğu ve bekar olduğu bildirildi.

ERZURUM

Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Erzurumlu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in baba ocağına ateş düştü.

Erzurum’un Palandöken ilçesinde oturan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in ailesi, oğullarının şehit olduğu haberiyle yıkıldı. Büyük bir acı yaşayan şehidin yakınları sinir krizi geçirdi. Baba Ağa Güneş, “Benim oğlum gönüllü askere gitti. Benim oğlumun uçakta ne işi var. Hep fakir insanların çocukları ölüyor” dedi.

Hıçkırıklara boğulan anne Rahime Güneş ise, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Askerliğini komanda olarak yapan şehit Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in askerliğini komando olarak yaptıktan sonra gönüllü olarak uzman çavuş olduğu ve ailesiyle Siirt’e yerleştiği öğrenildi. Şehit uzman çavuşun eşinin hamile olduğu bildirildi.

GAZİANTEP

Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın (23) Gaziantep’teki baba ocağına ateş düştü.

Öğle saatlerinde, İstiklal Mahallesi'ndeki evine gelen rütbeli askerler aileye acı haberi verdi. Şehit Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın yaklaşık 1 yıl önce göreve başladığı öğrenilirken, acı haberle yıkılan Perişan ailesi, olayı duyarak eve gelen yakınlarının başsağlığını kabul ediyor.

Şehidin baba ocağının bulunduğu sokakta sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor. Öte yandan, şehit Serkan Perişan'ın bir süre önce nişanlandığı da öğrenildi.

KAYSERİ

Siirt’te düşen helikopterde şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Çelik’in Kayseri'deki ailesi acı haberle yıkıldı.

Acı haberi yakınlarından alan Çelik ailesi, gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Gamer Çelik'in haberi alınca fenalaştığı öğrenilirken, ailenin yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

Acı haber sonrasında şehidin ailesinin oturduğu eve Türk bayrağı asıldı. 4 yıldır uzman çavuş olan şehidin çiftin 9 çocuğundan 8'incisi olduğu, babasının yıllar önce vefat ettiği, annesi ile küçük kardeşinin uzun süredir kirada oturduğu öğrenildi.

BARTIN

Siirt’in Pervari ilçesinde düşen askeri helikopterde şehit olan Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın’ın acı haberi, Bartın’da yaşayan ailesini yasa boğdu.

Jandarma Özel Harekat Timi’ni taşıyan Siirt İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Skorsky S-70 helikopterinin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın’ın baba ocağına ateş düştü. Bartın’ın Ulus ilçesinde yaşayan Yalçın ailesi, oğullarının şehit olduğu haberi ile yasa boğuldu. Sabah saatlerinde Yalçın ailesinin evi dev Türk bayrakları ile donatıldı. Güçlükle ayakta durabilen şehidin babası Ahmet Yalçın, oğlu ile en son Ramazan Bayramı’nda görüştüğünü söyledi. Şehidin annesi Zeynep Yalçın ise, yaktığı ağıtlar ile yürekleri dağladı. Şehidin ikiz kardeşi Jandarma Astsubay Ercan Yalçın’ın da güçlükle ayakta durabildiği gözlendi.

Şehidin cenazesinin yarın öğle namazının ardından memleketi Bartın’da toprağa verileceği öğrenildi


KAHRAMANMARAŞ

Siirt’tin Pervari ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Kahramanmaraşlı Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’nin evlenmeye hazırlandığı öğrenildi.

Pervari’de meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 17 askerden biri olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’yle ilgili acı haberi ailesine iletmek üzere Karamanlı Mahallesi 19. Sokak'taki evine giden jandarma yetkilileri, evde kimseyi bulamadı. Şehidin annesi Nurgül Büyükköse ve babası Süleyman Büyükköse’nin, şehidin nişanlısı ile düğün hazırlıkları için Perşembe günü Siirt’e gittiği öğrenildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’nin aralık ayının ilk haftası düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

Büyükköse’nin nişanlısı Kübra Baysal’ın babannesi Seher Baysal Büyükköse ailesinin ve Kübra’nın düğün hazırlıkları ve ev döşemek için Perşembe günü Siirt’e gittiğini söyledi. Bir süre önce nişanlanan çiftin aralık ayında dünya evine gireceğini anlatan Baysal, şehit uzman çavuşla da dün akşam telefonla konuştuğunu kaydetti. Büyükköse’nin ardından ağıtlar yakan Baysal, şöyle konuştu:

“Yavrum Kasım’ın 27’sinde geleceğini söylemişti. Çeyizleri gitmişti, evleri döşeniyordu yavrum. Şu anda ailesi ev döşüyordu orada yavrum. Ömer ölmüş dediler, Allah’ım al canımı Yarabbi. Ben ne yapayım, Kübra’ya ne söyleyeyim. ‘Anne bir yere gönderme Kübra’yı, senin yanında dursun’ diyordu. Kurban olsun ninen taşına toprağına yavrum. Daha akşam konuştuk. Dağa çıkacağını söylemedi. ‘Nasılsın iyi misin?’ dedim. ‘Allah mutluluk versin’ dedim. Mutluluğu verdin Yarabbi. Allah’ım buna da şükür. Ne diyeyim şehit yavruma vatan sağ olsun yavrum. Yine de dik duruyoruz. Düşmanın karşısında yine dikiz.”
Baysal’ın eşi Cuma Baysal ise, ‘Vatan sağ olsun’ dedi.
Şehit Uzman Çavuş Ömer Büyükköse’den geriye ise Kübra Baysal’la nişanlarında çekilmiş mutluluk fotoğrafları kaldı. Ev döşemek için Siirt’te bulunan ailenin yarın şehidin naşıyla birlikte Kahramanmaraş’a dönmesi bekleniyor.

KONYA

Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Konyalı Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker’in ailesine acı haber verildi.

Siirt’in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 asker arasında bulunan Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker’in (32) Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Reis beldesinde yaşayan annesine ‘Şehadet’ haberi askeri yetkililer ve ilçe protokolü tarafından verildi. Sağlık görevlileri eşliğinde beldeye giden Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, İlçe Kaymakamı Ali Dursun, İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ile askeri yetkililer, Mesut Şeker’in annesi Ayşe Konuk’a oğlunun şehit olduğu haberini verdi. Acı haberi alan anne gözyaşları içinde bir hafta önce gördüğü ilginç rüyayı anlattı. Anne, “Rüyamda beyaz gelinlik giyerken kendimi gördüm. Meğer bu oğlumun beyaz kefen giyeceğine işaretmiş” diye ağladı.

Fenalaşan anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Belde halkı da Mesut Şeker’in şehit olduğu haberi sonrası eve taziye ziyareti için geldi. Türk bayrağı asılan evde taziyeler kabul ediliyor. Şehidin babaannesi Fadimana Şeker'e de acı haber askerler tarafından verildi.

Babası çocukken vefat eden şehidin yaklaşık 2 yıl önce eşinden ayrıldığı, çocukları 9 yaşındaki Merve ve 6 yaşındaki Mevlüt Kağan’ın Ankara'da yakınlarıyla birlikte yaşadığı öğrenildi.

ANKARA

Hakkari'nin Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Başkentteki babaocağına ateş düştü.

Siirt'in Pervari İlçesi'ndeki takviye amacıyla Jandarma Özel Harakat Timi'ni taşıyan İl Jandarma Komutanlığı'na ait Sikorsky S-70 helikopteri, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Harekol Dağı'nda düştü. Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Ankara'daki babaocağına ateş düştü. Acılı haberin alınmasının ardından, şehit Üstteğmen Yakup Çınar'ın Sincan Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde bulunan babaocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Sincan Belediyesi ekipleri tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu. Ambulans ekipleri şehit evinin önünde hazır bekletildi. Şehidin annesi acılı haber karşısında Fadime Çınar göz yaşı döktü. Şehit Yakup Çınar'ın iki yıllık evli olduğu ve eşi Fethiye Çınar'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Babaocağının önüne kurulan taziye çadırında şehit babası Kemal Çınar, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılırken metanetini koruduğu görüldü. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna da şehidin babaocağına gelerek ailesine taziye dileklerini iletti.

KAYSERİ

Siirt’te düşen helikopterde şehit olan Kayseri’nin Bünyan ilçesi doğumlu Uzman Çavuş Onur Karasungur’un 7 kardeşin 2. Büyüğü olduğu ve aldığı maaş ile ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Onur Karasungur’un, Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Elbaşı köyünde yaşayan ailesine acı haberi askerler verdi. Haberin verilmesi sonrasında Karasungur’un annesi fenalık geçirirken, olayı duyan köylüler ailenin evine taziye ziyaretine koştu.
Dev Türk bayrağının asıldığı evde acı haberi duyan ailenin yakınları fenalık geçirirken, durumu kötü olanlara 112 ekipleri müdahale etti.

Onur Karasungur’un amcası Hacı Karasungur acı haberi sabah saatlerinde aldıklarını söyleyerek, “Onur 7 kardeşin ikinci büyüğü idi. Bir buçuk yıl önce Uzman Çavuş olarak göreve başlamıştı. Onur evin geçimini sağlayan tek kişiydi” diye konuştu.

DENİZLİ

Siirt Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın (25) ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verilirken, yakınları ve komşuları eve akın etti.

Siirt’in Pervari ilçesinde bu sabah meydana gelen kaza sonrası düşen helikopterin içinde bulunan ve aslen Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinden olan Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın şehit olduğu haberi Denizli’yi yasa boğdu. Şehit astsubayın merkez Hacı Kaplanlar Mahallesi 745 Sokak No.3’te oturan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.
Sağlık ekipleriyle birlikte eve gelen askeri yetkililer, anne Cemile Avcı, kardeşi Sedat Avcı ve diğer yakınlarına şehit haberini verince, evden ağıtlar yükseldi.Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın şehit olduğu haberini alan yakınları eve akın ederken, komşuları da hemen Türk Bayraklarını çıkarıp, evlerine ve sokağa astılar.

DÜN AKŞAM TELEFONLA ARADI

Aileye haberi veren albay, evden çıktıktan sonra basın mensuplarına ‘Hepimizin başı sağolsun’ derken, şehit astsubayın dayısı Mustafa Özdemir, Vedat Avcı’nın dün akşam kendilerini telefonla arayarak, operasyona gideceklerini söylediğini, bu sabah da acı haberi aldıklarını söyledi.

BABASINI ÜÇ YAŞINDA KAYBETMİŞ

3 yaşındayken babası Muharrem Avcı’yı kaybeden ve yetim olarak büyüyen şehit Vedat Avcı’nın görev yerinin Ankara Güvercinlik olduğu ve operasyon için bölgeye gittiği öğrenildi. Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın nişanlı olduğu ve gelecek yıl yaz aylarında evlenmeyi planladığı öğrenildi.
Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın cenazesinin Denizli’de toprağa verileceği, ancak gününün henüz kesinleşmediği belirtildi.

Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın şehit olduğu haberi üzerine Denizli Belediyesi tarafından bu akşam Pamukkale Üniversitesi'nde düzenleyeceği 10 Kasım Atatürk'ü Anma Konseri iptal edildi.

DİYARBAKIR

Siirt’in Pervari ilçesinde takviye amacıyla giden jandarma özel harekat timini taşıyan Skorsky S-70 helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Diyarbakırlı Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan’ın baba evine ateş düştü.

Pervari ilçesi Doğanca köyü Herekol Dağı'nda düşen helikopterde bulunan 14 jandarma özel harekatçı ve 3 mürettebat olmak üzere toplam 17 asker şehit oldu. Helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan’ın Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Başarı köyünde ikamet eden ailesine acı haber, Kaymakam Mimar Sinan Batmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Muhammed Akbaba tarafından verildi. Aile fertleri fenalık geçirirken, evin önünde sağlık ekipleri hazır bekletildi.

Şehit babası Sabri Yıldızhan ayakta durmakta zorlanırken, 25 yaşındaki Murat Yıldızhan’ın 4 kardeşten en büyüğü olduğu belirtildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan’ın 1 yıl önce evlendiği ve eşinin de hamile olduğu öğrenildi. Başarı köyünde bulunan şehidin baba evine Türk bayrakları asılırken, köylüler de şehit için mezar kazmaya başladı.

KIRKLARELİ

Siirt’in Pervari ilçesi yakınlarında düşen helikopter 17 Mehmetçiğe mezar olurken, Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Kuleli köyüne de ateş düştü.

Siirt’in Pervari ilçesinde jandarma özel harekat timini taşıyan helikopter, bu sabah belirlenemeyen bir nedenle Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı’na düştü. Helikopterde bulunan 14’ü jandarma özel harekat mensubu toplam 17 asker şehit oldu. Düşen helikopterdeki şehit olan askerlerin 3’ünün subay, 4’ünün astsubay, 1’inin uzman çavuş ve 9’unun da uzman erbaş olduğu bildirildi.

Olayın ardından Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Kuleli köyünden evli, 2 çocuk babası Üsteğmen Ersan Yenice'nin evine de ateş düştü. Üst rütbeli komutanlar şehidin ailesine acı haberi güçlükle verdi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan Ali Yenice, terör örgütüne lanet okudu. Anne Ayşe Yenice ise güçlükle sakinleştirildi. Evin ödünde tedbir amaçlı askeri ambulans bekletilirken, üst rütbeli komutanlar da aile fertlerini yalnız bırakmadı.
Şehit cenazesinin askeri uçakla memleketine gönderilmesinin ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

MERSİN

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in (23) acı haberi, Mersin'de yaşayan ailesini yasa boğdu.

Jandarma Özel Harekat Timi'ni taşıyan Siirt İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Sikorsky S-70 tipi askeri helikopterin, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in baba ocağına ateş düştü. Mersin'in merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde yaşayan Kızılgedik ailesi, acı haberi öğle saatlerinde askerlerden aldı. Oğlunun şehit olduğu haberi ile yıkılan 4 çocuk annesi Fatma Kızılgedik fenalık geçirdi. Acılı kadına olay yerinde bekletilen ambulanstaki sağlık görevlileri müdahale etti. "Canım kuzum, yavrum Erenim" şeklinde ağıt yakan şehit annesini, yakınları teskin etmeye çalıştı.

Baba Ergün Kızıkgedik ise metanetini korumaya çalıştı. Askerlerin başsağlığı dilediği şehit babası, gazetecilerin uzaktan görüntü almasını isteyerek konuşmak istemediğini belirtti. Mahalle sakinleri de Türk bayraklarıyla donatılan şehit evinde toplanarak, ailenin acısını paylaştı.

Biri kız, 4 kardeşten biri olan şehit Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in, askerden sonra Uzman Çavuş olarak göreve başladığı ve 2 yıldan bu yana bu görevi sürdürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner359
20
açık
Günün Anketi Tümü
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
jethaber.com.tr Haber Sitesini Nasıl Buluyorsunuz
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:10
Öğle 12:24
İkindi 15:48
Akşam 18:27
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 6 11
9. Kayserispor 6 10
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 6 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 6 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0
Günün Karikatürü Tümü