1973 Çermik doğumlu. İlköğretim ve ortaöğretimi Gazi ilköğretim ve Adıyaman Lisesinde tamamladı.1993 yılında Atatürk Üniversitesi bünyesinde yapılan yetenek sınavı ile Atatürk Üniversitesi Eğitim fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliğini kazandı. 1994 yılında Malatya İnönü Üniversitesine yatay geçiş yaparak 1997 yılında uzmanlık branşı futbol olarak mezun oldu. B lisans antrenörü.
 
1998 yılından Malatya Rahmi Akıncı ilköğretim okulunda öğretmenliğe başladı. 2004 yılında Adıyamana tayin istedi ve halen Adıyaman Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmakta. Evli ve 2 çocuk babası.
 
İşte ne olduysa o zaman oldu.Tayini Adıyaman'a çıkan Yılmaz Aslan bu şehre ve bu şehrin insanlarına inandığı için çalışmayı ,hizmet etmeyi kendine gaye edindi. Ve bu ilke doğrultusunda kendine teklif edilen Adıyaman belediye spor genel koordinatörlüğünü kabul etti.
 
 Gençliğe yapılan hizmet kutsaldır parolasıyla çıktığı bu yolda spora her zaman destek oldu.Alçak gönüllüydü.Dışarıdan bakıldığında sert bir görüntüsüolsa da, iletişim kurulduğu andan itibaren gerçekler görülürdü.
 
İşini yapan, zamanında bitiren, açık ve dürüst biriydi. o çalışmayı sevdi, pozitif düşündü ve hep mütevazılikten yana oldu. Doğru zamanda doğru yerde olmanın, bazen risk almanın bazen de sabretmenin kazançlarını yaşadı. Ama hiç kuşkusuz en büyük ortak özelliği herzaman yeniliklere açık olmasıve yıllardır bulunduğu spor camiasındaki arkadaşlarıyla değişime ayak uydurması oldu. İşinisevdi, çalıştı, eleştiriye açık oldu.
 
Yılmaz Aslan,
 
göreve geldiği günden bugüne kadar bitmeyen enerjisi ile Adıyaman’da spora
hizmet etmek için var gücüyle çalışan bir spor adamı ve hala da çalışmaya devam ediyor.
 
Kimi zaman gecesini gündüzüne kattı, kimi zaman hafta sonu dinlenme vaktinde çalıştı, kimi zaman da ailesine ayıracağı vakti belediye spor tesislerinde geçirdi.
 
O dimdik duruşunda bunların da etkisi vardı kuşkusuz. İnandığını hep savundu, yolunu hiç değiştirmedi.
 
Sorumluluğunu üstlendiği Adıyaman için yüreğini, gücünü, aklını, bilgisini ortaya koydu.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Adıyaman’da spora ve gençliğe yaptığın hizmetlerden dolayı
                           teşekkürler Yılmaz Aslan…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
beyhan yılıdırım 2013-10-21 16:10:33

çoğu zaman güzellikleri görmezden gelen ve her zaman açık arayan bir grup olmayıp, takdir edebildiğiniz için teşekkürler abdullah bey!

Avatar
Canberk Karakaçan 2013-10-21 18:38:01

gerçekten mükemmel bir yazı yılmaz hoca ancak bu kadar iyi anlatılabilirdi.fakat daha geniş kapsamlı da yazılabilirdi.her şeye rağmen eline sağlık abdullah hocam ! yılmaz hocayada selamlar

banner329

banner335

banner328

banner327